Packov syn strávil noc v cele, hrozí mu basa natvrdo!
9. 2. 2010, 18:28 (aktualizované: 25. 5. 2020, 14:15)

Zdroj: Čas.sk, vr
Synovi policajného šéfa Jána Packu hrozí väzenie. Policajti ho chytili za volantom, hoci má zákaz šoférovania.
Marcela Packu (26), syna policajného prezidenta, chytila hliadka v bratislavskej Karlovej Vsi. Pred domom na Púpavovej ulici šoféroval v pondelok večer Toyotu Yaris striebornej farby, hoci to má zakázané. Pred časom sa totiž odmietol podrobiť dychovej skúške na alkohol a mal zákaz viesť motorové vozidlo. Noc strávil v policajnej cele, kde ho držali viac ako 15 hodín.
Policajný šéf sa syna nezastáva. "Aj hlúposť je dar boží a práve keď vedel, aký postih za to bude mať. Preto sa hnevám," konštatoval Ján Packa. Pre Čas.sk uviedol, že jeho syn dostane taký trest, aký mu patrí. "Očakávam, že pri posudzovaní činu môjho syna nebude nikto zhovievavý. Komu niet rady, tomu niet pomoci. Syna som často upozorňoval na to, že je už dávno dospelý. Mne povedal, že len pred domom preparkovával auto," uzavrel generál Packa.
Za šoférovanie v čase zákazu činnosti môže prísť o vodičák na 3 až 5 rokov a v prípade dokázania viny na súde mu hrozí väzenie až na dva roky. "Policajti Marcela P. obvinili z marenia výkonu úradného rozhodnutia," povedal pre Čas.sk bratislavský krajský policajný hovorca František Peczár.
Autor: © Nový Čas