Saške by pomohla liečba v USA: Primár ju nechce podpísať!>>
Nepodpíše! Pavel Bician, primár Kliniky pediatrickej onkológie a hematológie Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici trvá na svojom. Odporučenie pre poisťovňu Union, aby uhradila liečbu malej Sašky Wágnerovej (2) v USA, odmieta podpísať.
Podľa čitateľov Nového Času sa správe bezcitne. Americkí lekári sú oveľa ľudskejší a s liečbou Sašky neprestávajú. Splatenie dlhu je pre nich druhoradé. Nový Čas už hľadá cez svoju nadáciu Srdce pre deti možnosti, ako chorému dievčatku pomôcť.
Dodajte sily Saške!
Dojal vás príbeh statočnej bojovníčky s rakovinou? Napíšte na adresu tip@novycas.sk alebo do diskusie pod článkom niekoľko povzbudzujúcich slov pre ňu a jej rodičov. Nový Čas im odovzdá všetky vaše pozdravy a aj vami ponúknutú pomoc. Pomôžte jej zdolať zhubné ochorenie!
Saška Wágnerová z Kremnice trpí vážnym a ojedinelým zhubným nádorovým ochorením - neuroblastómom. Rodičia dievčatka vyzbierali od dobrých ľudí peniaze na operáciu a vycestovali do New Yorku. Tam sa Saška podrobila náročnej operácii. Americkým lekárom sa podarilo vybrať jej z telíčka celý zhubný nádor. Suma za následné ošetrovanie statočnej dievčinky sa vyšplhala na viac ako 100-tisíc dolárov (71 387 €).
Poisťovňa prejavila ochotu liečbu zaplatiť, avšak Pavel Bician, bývalý ošetrujúci lekár dievčatka, odmieta pre poisťovňu odporúčacie dokumenty podpísať. Vraj z etických dôvodov. Ktovie, z akých dôvodov stále nenachádza odvahu vyjadriť sa k prípadu Sašky pre Nový Čas...
„Primár to nepodpíše, vraj on navrhoval inú liečbu a s operáciou Sašky v Amerike nesúhlasil. Pre nás to bola však jediná nádej,“ povedala Viera Wágnerová, stará mama dievčatka. Podľa nej ju v nemocnici v Banskej Bystrici liečili chemoterapiami, ktoré však nezaberali. „Lekár v Amerike, ktorý ju operoval, povedal, že nádor musí ísť jednoznačne von a operácia sa mala robiť už skôr. Primár Bician mal však iný názor, a preto zrejme táto situácia vznikla,“ dodala Viera Wágnerová.
Saška v týchto dňoch absolvuje v New Yorku ďalšie vyšetrenia a podľa ich výsledkov americkí lekári rozhodnú o spôsobe liečby. Statočné dievčatko na klinike neustále sprevádzajú jej rodičia, ktorí tam môžu existovať len vďaka sestre mamičky žijúcej v USA.