Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
20.01.2011 13:00 | Správy | Krimi | Nehody

Tragédia v Dubovanoch: Alicka (†12) umierala pred očami babky

Životy dvoch školáčok vyhasli včera pri tragickej nehode. Kamarátky Alicka († 12) a Simonka († 12) sa vracali zo školy. Domov už ani jedna z nich nedošla.

Prasa za volantom zabilo dve školáčky: Umrela aj Alicka († 12) >>

Strašná nehoda: Privolaný hasič zistil, že mu umiera dcéra! >>

Bezohľadný vodič do oboch dievčat narazil vysokou rýchlosťou. Školáčky práve vychádzali z autobusu, keď do nich 19-ročný vodič David napálil. Ani jedno z 12-ročných dievčat prudký náraz neprežilo. Simonka († 12) zomrela ešte počas prevozu do nemocnice. Alicku († 12) v nemocnici operovali, avšak aj ona dnes v ranných hodinách zraneniam podľahla.


V nemocnici skončil aj samotný šofér auta smrti. David (19) po zrazení dievčat vrazil do betónového stĺpa. Po nehode ho so zraneniami previezli do nemocnice v Piešťanoch.

Takto sa odohrala nehoda v Dubovanoch

Prvým, kto sa snažil zachrániť Alicku a Simonku, bol bývalý starosta obce. Potvrdil, že David (19) jazdil ako prasa. „Ten išiel ako zmyslov zbavený, letel ako blázon. Dievčatká sa rozleteli po ceste. Alicka ležala v priekope, hneď som jej išiel merať pulz, našťastie som ho cítil,“ vyjadril sa pre Nový Čas exstarosta, ktorý sa dievčatám snažil poskytnúť prvú pomoc.

Na mieste nešťastia boli aj starí rodičia malej Alicky († 12). „Moja vnučka tu ležala, ten blázon ju takmer zabil,“ hovorila s plačom babka dievčaťa. To však ešte netušila, že jej vnučka zraneniam v nemocnici podľahne.

Rodina je zúfalá, otec skolaboval

Najväčšiu hrôzu však prežíval Alickin otec. Ten prišiel na miesto nehody ako hasič. Keď uvidel, že zachraňuje svoju jedinú dcéru, skolaboval. Jeho dcéra ťažkým zraneniam hlavy podľahla vo štvrtok ráno v trnavskej nemocnici.

Otec Alicky je hasič, ktorý bol v osudný deň v službe a bol medzi prvými záchranármi, ktorí prišli v stredu na miesto nešťastia. Keď uvidel svoju ťažko zranenú dcéru, skolaboval. Kolegovia ho z miesta nehody odviedli a v službe ihneď vystriedali. Pre Čas.sk to potvrdil šéf piešťanských hasičov Peter Galbo. "Celá rodina je z toho zúfalá," povedala pre Čas.sk s plačom Alickina teta.

Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Forejt na poslednú chvíľu zmenil plány a v sále sa tak objavil prvýkrát po nočných záberoch Burešovej a Petra Sagana.
Foto
PRVÉ stretnutie Sagana a Burešovej muža po nočných fotkách: Nečakané manévre Forejta! Čo sa dialo po vypnutí kamier?
Banský Bystrica.
Foto
V Baskej Bystrici vyslali väzňov do ulíc: Pozrite sa, čo tam robili! FOTO
Peter Kotlár je pripravený odísť z funkcie splnomocnenca, ak ho vláda nebude brať vážne.
Foto
Dohra Kotlárových výrokov o vakcínach: SaS podáva trestné oznámenie! A to nie je všetko
Poprad, 16. 3. 2025: Snehuliaci sa na sklonku zimy objavili na sídlisku.
Foto
Pozrite sa, ako športovec a majster sveta Kočiš staval snehuliaka: Veď on je... FOTO!
Francúzsky europoslanec vyzval USA, aby im vrátili Sochu slobody.
Foto
Francúzi chcú od USA späť Sochu slobody: Ostrý odkaz Donaldovi Trumpovi!
Pri požiari zomrel aj mladý futbalista...
Foto
Obrovská tragédia: Pri požiari v klube zahynulo 60 ľudí vrátane futbalistu († 25) a speváka († 43)
Na mori prežil neuveriteľných 95 dní.
Foto
Stal sa zázrak: Muž prežil na mori 95 dní! Neuveriteľné, čo všetko robil, aby prežil
Kanadský premiér Mark Carney.
Kanadský premiér Carney chce nezávislosť: Navrhuje jedno riešenie! Čo má v pláne?
Slovensko v záverečnom zápase Ligy národov nastúpilo proti Estónsku.
Foto
Poznáme slovenského futbalistu roka 2024: Kto sa stal víťazom prestížnej ankety?
John F. Kennedy, 35. prezident USA.
Záhadná smrť Kennedyho opäť ožíva: Utajené materiály sa zverejnia už o pár hodín!
Na Ukrajinu naďalej padajú ruské rakety.
Plán podpory EÚ pre Ukrajinu je v ohrození: Proti sa postavili dve členské krajiny
Pápež František.
Pápežov stav sa opäť mierne zlepšil: Lekári sa chystajú k veľkému kroku