Pravdepodobne nás čakajú ešte ďalšie otrasy, ktoré môžeme pocítiť ako menšie chvenie pôdy.
Epicentrum sobotňajšieho zemetrasenia, ktoré dosiahlo magnitúdu 4,8 stupňa, bolo pri maďarskom meste Oroszlány v hĺbke asi 8,5 km. Podľa seizmológa môže byť následných otrasov ešte niekoľko desiatok až stoviek a potrvajú až niekoľko týždňov. Pocítiť by ich mohli ľudia nielen na južnom, ale aj západnom Slovensku.
Zemetrasenie s epicentrom v Maďarsku sa môže prejaviť makroseizmickými účinkami na pomerne veľkom území. Neprekvapuje preto, že jeho účinky pocítili až v Novom Meste nad Váhom, Prievidzi či Banskej Bystrici. „Citlivejší a všímavejší jednotlivci vnímajú otrasy už okolo magnitúdy 1,5,“ poznamenal seizmológ Ján Madarás. Dodal, že v prípade, že zemetrasenie bolo pomerne plytko pod povrchom, môže byť sprevadzané aj zvukovým efektom, dunením, hučaním. Presne takéto zaznamenali v nedeľu v Komárne.
Najsilnejšie seizmicky zaznamenané zemetrasenie na území Slovenska sa odohralo v uplynulom storočí - 9. januára 1906 pri Dobrej Vode (okr. Trnava). Silný otras nasledoval aj 16. 1. 1906 a následné slabé otrasy pociťovali obyvatelia v blízkom okolí epicentra ešte takmer celý rok. Zemetrasenie spôsobilo vážne škody v Dobrej Vode v severnej časti Malých Karpát. Našťastie však nedošlo k žiadnym stratám na životoch. Lokálna magnitúda zemetrasenia tektonického pôvodu vtedy dosiahla hodnotu 5,7.