S jeho umiestnením na streche hotela však mestská časť nesúhlasila. Investor aj staviteľ sa obhajujú, že ide o architektonické riešenie projektu. Pripúšťajú však, že po získaní príslušného povolenia tu vrtuľníky pristávať budú.
Hoci v pôvodnej dokumentácií k hotelu sa heliport vôbec nespomína, po niekoľkých mesiacoch od začatia stavby sa investor s takýmto zámerom obrátil na príslušné úrady. „Mestská časť v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie k zámeru umiestniť na streche centra heliport vydala stanovisko, že s tým nesúhlasí. Okrem iného ide o projekt v husto zastavanom území,“ hovorí hovorkyňa Nového Mesta Klesnilová. Práce na vrchnej časti, ktorá na prvý pohľad pripomína heliport, pokračujú.
Podľa investora aj staviteľa bola však strecha objektu v takom tvare navrhovaná architektom projektu od začiatku. Je tu umiestnená jedna zo strojovní. „Až v neskoršej fáze projektu s ohľadom na bezprostrednú blízkosť a prepojenosť s novou multifunkčnou arénou zimného štadióna požiadal investor o preverenie, či by na takejto streche mohol byť vybudovaný heliport s parametrami vhodnými pre pristátie záchranárskeho stroja typu Agusta,“ tvrdí v stanovisku investor projektu Tehelné pole, a. s. Podľa neho je celá záležitosť vo fáze posudzovania a „do doby rozhodnutia investor nezačal realizovať práce na budovaní heliportu“.