Spokojne ignorujú ostatných obyvateľov kempingu, najmä rodiny s deťmi, ktorí sú z ich neohľaduplného správania zúfalí. Bláznivé vystrájanie Írov vyvrcholilo včera nadránom, keď jeden z nich bodol druhého a ten skončil v nemocnici.
V tábore sa dokonca včera ráno strhla ostrá bitka, pri ktorej jeden z Írov bodol nožom druhého do ruky. Tom (23) z Belfastu skončil v ružinovskej nemocnici. „Pacient mal hlbokú tržnú ranu na pravom zápästí. Absolvoval zákrok v lokálnej anestéze a neskôr ho previezli na kliniku plastickej chirurgie. Nechcel predložiť preukaz totožnosti a bol agresívny,“ informovala hovorkyňa nemocnice Zuzana Čižmáriková. Íri sa nevedeli vpratať do kože ani v priestoroch nemocnice. „Skupina, ktorá s ním prišla, bola veľmi hlučná, ťažko sa s nimi komunikovalo a boli dosť konfliktní a hluční. Preto musela zasahovať polícia,“ zdôraznila Čižmáriková.
Polícia po incidente včera celý deň strážila areál seneckých jazier. Po vinníkovi incidentu stále pátra. „Bojíme sa, čo zas bude v noci. Minulú noc to bolo strašné. Chľastali a hulákali, zobudili nám deti, ktoré plakali od strachu,“ povedala rodina zo Zlína, ktorá si dovolenku v Senci takto nepredstavovala. Nadšení z Írov nie sú ani zamestnanci stánkov. „Aj keď robia tržbu, správajú sa hrozne. Do druhej tu vysedávajú a potom pijú pred svojimi karavanmi, vykrikujú, vôbec im neprekáža, že sú tu rodiny s deťmi,“ tvrdila pracovníčka bufetu Simona (17).