Bývalý sudca ústavného súdu Ján Drgonec, ktorý tiež vystúpil počas brífingu SaS, hovorí, že druhé hlasovanie o eurovale je v rozpore s ústavou. V Ústave SR existujú dva modely: čo nie je zakázané, je dovolené - to je princíp, ktorý platí pre ľudí. Druhým je princíp, čo nie je dovolené, je zakázané - to je princíp platiaci pre činnosť štátnych orgánov. Ak by malo byť opätovné hlasovanie o eurovale v súlade s ústavou, mal by takýto návrh podať ústavný súd.
Richard Sulík ďalej povedal, že koaličných partnerov informovali, že nebudú s takýmto postupom súhlasiť a nevylučujú možnosť napadnúť tento postup aj na ústavnom súde. Chce tým dosiahnuť, aby sa tomu venoval ústavný súd, ktorý sa nemôže úplne povzniesť nad pravidlá, ktoré u nás fungujú.
O pomoc požiada aj SNS„Nevylučujem možnosť takéto konanie napadnúť na ústavnom súde. Zvažujeme to, chceme si to dôkladnejšie pripraviť. Ak sa nám podarí zozbierať 30 podpisov a uvidíme splnené okolnosti, na ústavný súd sa obrátime,“ povedal predseda SaS Sulík na tlačovej besede. SaS sa obráti aj na SNS, aby sa jej podarilo zozbierať potrebných 30 podpisov, keď bude porušená ústava.
Čo sa týka témy odvolávania Richarda Sulíka z postu Predsedu Národnej rady SR mu zatiaľ nikto z koaličných partnerov nedal jednoznačnú odpoveď. "Ja predpokladám, že moje funkčné obdobie je predĺžené o jeden deň na zajtra. Sám odstupovať nebudem, ale ak budem odvolaný, budem to rešpektovať." Sám je zvedavý, kto nakoniec navrhne jeho odvolanie a aké budú dôvody na odvolanie.