Ľudia hlasovali na webe spomedzi 28 kandidátov, ktorých vybral medzinárodný tím odborníkov z rebríčka Top 77. Po prvom sčítaní viac ako milióna hlasov sa medzi elitnú sedmičku dostali Amazónia, vietnamská zátoka Ha Long, vodopády Iguazú (Brazília, Argentína), juhokórejský ostrov Čedžu, indonézska rezervácia Komodo, filipínska podzemná rieka Puerto Princessa a Stolová hora v Južnej Afrike. Hlasovanie o nových sedem divov nadácia spustila ešte v roku 2009 a definitívne výsledky predstavitelia oznámia začiatkom budúceho roka.
Rieka Amazonka (Južná Amerika)
Je najdlhšou a najmohutnejšou riekou na Zemi. Preteká ňou viac vody, ako cez rieky Mississippi, Níl a Jang-c‘-ťiang spolu. Má viac ako 1 000 prítokov a tečie rovníkovým pásmom, ktoré je bohaté na zrážky. V období dažďov hladina Amazonky stúpne aj o 20 m.
Zátoka Ha Long (Vietnam)
Zátoka je známa aj ako Dračia zátoka. Z tyrkysového mora vystupujú tisícky čarovných ostrovov rôznych veľkostí a tvarov. Na mnohých sa nachádzajú krasové jaskyne.
Vodopády Iguazú (Brazília, Argentína)
Predstavujú najväčší systém vodopádov na Zemi. Nachádzajú sa na rieke Iguazú, šírka dosahuje približne 3 kilometre a voda sa rúti do priepasti hlbokej 70 metrov. V období dažďov je prietok vody asi 6 500 m³/s a vytvorí sa asi 270 samostatných vodopádov. Najväčším sú Diablove ústa.
Ostrov Čedžu (Južná Kórea)
Vznikol vulkanickou činnosťou pred 700 až 1 200 rokmi. Je najväčším kórejským ostrovom (1 845,55 km²). Jednou svojou časťou zasahuje do subtropického pásma, vďaka čomu sa príroda odlišuje od pevninskej. Ostrov je samostatnou provinciou a žije na ňom viac ako pol milióna obyvateľov.
Národný park Komodo (Indonézia)
Nachádza sa na troch rozľahlejších a mnohých ďalších, menších ostrovoch. Celková rozloha parku je 1 817 km². Bol založený v roku 1980 a dnes v ňom žije okolo 4 000 ľudí. Okrem nich Komodo je domovom aj najväčšieho jaštera na svete, varana komodského. V roku 1991 sa celý park stal súčasťou svetového dedičstva.
Podzemná rieka Puerto Princesa (Filipíny)
Národný park podzemnej rieky Puerto Princesa leží približne 50 km severne od mesta Puerto Princesa, Palawan, Filipíny. Je známy vápencovou krasovou vrchovinou so splavnou podzemnou riekou v dĺžke 8,2 km. Zvláštnosťou je, že sa rieka kľukatí jaskyňou pred tým, ako sa vlieva do Južného Čínskeho mora.
Stolová hora (Južná Afrika)
Leží v Kapskom meste a je významnou turistickou atrakciou. Steny Stolovej hory tvorí takmer 3 km dlhý útes. Po zelených svahoch, ktoré sú pokryté zväčša kríkmi, vedie okolo 400 chodníkov. V roku 1929 tam vybudovali lanovku, ktorá na vrchol hory vyvezie ročne asi 500-tisíc turistov.