Niekoľkoročné nažívanie vedľa neprispôsobivých Rómov ho donútilo uvažovať o opustení svojho domu v Malackách a požiadať o náhradné bývanie. Podľa šéfa SDKÚ Pavla Freša robí Dobrovodský pre vyriešenie svojej situácie málo, málo však robí aj štát.
Oskar Dobrovodský (41) z Družstevnej ulice v Malackách žije takmer štyri roky vedľa rómskej rodiny. Jeho susedia vykonávajú potrebu na ulici, močovku mu lejú pod dom, nadávajú a vyhrážajú sa. „Nemám už ani komu napísať a neviem, čo robiť. Táto vláda sa naším problémom odmieta zaoberať. Písal som aj Ficovi, no nereagoval. Už roky užívam antidepresíva a navštevujem lekárov, aby som to zvládal. Nečinnosť štátu mi proste zničila život,“ priznal Dobrovodský.
Čo by robili politici, keby sa ocitli na jeho mieste? „Ten kľúč je v samospráve aj v štáte. Určite by som sa postaral o to, aby som vyvinul tlak na kompetentných, či už na samosprávu, alebo štát. Išiel by som po tom veľmi tvrdo,“ hovorí šéf SDKÚ Pavol Frešo. „Ja si myslím, že v tomto zmysle robí málo, a koniec koncov nielen samospráva, v tomto zmysle robí málo štát,“ povedal Frešo v relácii TV Markíza Na telo. Podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka by jeho rómska reforma, teda opatrenia pre neprispôsobivých občanov, mohla uzrieť svetlo sveta na prelome rokov. „Čo sa týka pána Dobrovodského, ja sa s tou kauzou oboznamujem. Na budúci týždeň podnikneme stretnutie priamo v Malackách. Aj v mojom záujme je, aby táto kauza už netrápila Slovensko,“ tvrdí splnomocnenec vlády pre rómske komunity a poslanec OĽaNO Peter Pollák.