Podľa maďarského servera Hvg.hu informácie chorvátskych médií potvrdila aj tamojšia polícia. Hernádi je na červenej listine Interpolu, čo znamená najvyššie varovanie, v rámci ktorého musia členské krajiny Interpolu hľadaného zadržať a vydať krajine, ktorá vydala zatykač.
Hvg.hu uviedol, že síce dotknuté krajiny musia preveriť konkrétnu kauzu, je ale celkom nezvyčajné, ak niektorá krajina hľadaného nezadrží. Maďarské orgány činné v trestnom konaní sa medzinárodnému zatykaču nebudú môcť vyhnúť, ak nájdu šéfa MOL-u, budú ho musieť zadržať, zdôraznil server.
Podľa obhajcu Gábora Magyara maďarská strana má právo preveriť, či predmetný trestný čin je trestným činom aj v Maďarsku. Konečný verdikt v otázke vydania hľadanej osoby je v rukách ministra spravodlivosti, čo môže celý proces značne predĺžiť, povedal pre Hvg.hu.
Súd v chorvátskom Záhrebe vydal medzinárodný zatykač 27. septembra. Hernádiho podozrievajú, že podplatil bývalého chorvátskeho premiéra Iva Sanadera v záujme získania vplyvu MOL-u v chorvátskej ropnej spoločnosti INA.
Súd sa rozhodol vydať zatykač po tom, čo Hernádi neprišiel 25. septembra do Chorvátska na policajný výsluch. Chorvátska prokuratúra viackrát požiadala Maďarsko o možnosť vypočutia šéfa MOL. MOL rozhodne poprel, že by komukoľvek zaplatil úplatok za to, aby v chorvátskej ropnej spoločnosti INA získal práva kontroly.