Na toto si dávajte pozor: Slovák našiel svoju smrť v mori v Turecku! Pitva priniesla znepokojujúce odpovede...
25. 6. 2024, 15:15

Zdroj: Getty/piranka
Dovolenková sezóna je v plnom prúde a viacerým sa okrem oddychu, pláže a slnka spája toto obdobie tiež s dobrým drinkom v ruke. Ak si na dovolenke radi vypijete, mali by zvýšiť opatrnosť. Vystavujete sa totižto vysokému riziku úrazov – a nie len to!
Ideálna dovolenka sa mnohým spája s dobrým drinkom. Buďte však opatrní, najmä pri all inclusive pobytoch, kde dostanete rovno permanentku do baru, si nemusíte ustriehnuť hladinu alkoholu a vystavujete nebezpečenstvu. Ak sa totiž zraníte, ochoriete alebo spôsobíte škodu niekomu inému, poisťovňa vám môže odmietnuť z cestovného poistenia čokoľvek preplatiť. Záchranná akcia, prevoz do nemocnice či lekárske ošetrenie vás pritom môžu vyjsť na desaťtisíce.

Zdroj: NČ / ms
Ambulantné ošetrenie v Európe vyjde v priemere na 500 Eur. Prevoz vrtuľníkom z miesta udalosti do nemocnice stojí cca 10 000 Eur a ďalšie tisíce stojí prevoz vrtuľníkom k sanitke. Tieto náklady sú hradené z cestovného poistenia. Požitie alkoholu, prípadne iných omamných látok má však na plnenie pri poistnej udalosti zásadný vplyv.
„V prípade, že poistná udalosť nastala z dôvodu požitia alkoholu či omamných látok, takéto udalosti sú z plnenia vylúčené a môže dôjsť k zníženiu alebo aj zamietnutiu poistného plnenia – podľa toho aký vplyv malo požitie alkoholu na vznik poistnej udalosti,“ vysvetľuje manažérka cestovného poistenia UNIQA Ľubica Hricová.
Porušenie podmienok sa preveruje napríklad z policajnej správy pri nehode, či úraze, taktiež z lekárskej správy či pitevnej správy pri úmrtí. Platí teda, že poisťovňa musí prítomnosť alkoholu alebo omamných látok v krvi preukázať – inak nemá právo výšku poisteného plnenia znížiť alebo odmietnuť.
O tragickom prípade z Turecka sa dočítate na druhej strane.