Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
12.09.2015 20:41 | Správy | Zahraničné správy

Maďarsko pritvrdzuje: Ďalších 4 300 vojakov na hranicu so Srbskom!

Maďarsko vyšle po víkende na hranicu so Srbskom ďalších 4 300 vojakov.

Ich hlavnou úlohou bude pomôcť s rýchlejším budovaním plotu proti imigrantom. Povedal to v sobotu maďarský minister obrany István Simicskó v rozhovore s denníkom Magyar IDOK. Plot by mal byť podľa ministra hotový do konca októbra. Vojaci by mali tiež pomáhať polícii s dohľadom nad dodržiavaním nových, prísnejších protiimigračních zákonov, ktoré začnú platiť 15. septembra.

Trestné bude prekonávanie plotu a viac bude postihované tiež pašeráctvo ľudí. Na otázku ohľadom prípadného použitia zbraní, ak Maďarsko vyhlási krízový stav, Simicskó podľa agentúry MTI odpovedal, že aj to je možnosť, ak by bolo potrebné ochrániť životy vojakov a policajtov. Maďarsko je hlavnou tranzitnou krajinou na takzvanej balkánskej ceste, po ktorej utečenci prúdia predovšetkým do Nemecka a Švédska.

Maďarský premiér Viktor Orbán chce príliv utečencov do krajiny zastaviť pohraničnom plotom, ktorý vzniká na 175 kilometrov dlhej hranici so Srbskom. Dokončená už bola "Žiletkové bariéra", ktorá je teraz rozširovaná o zhruba štyri metre vysoký plot. 

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Michal Šimečka a Robert Fico.
Šimečka a Fico si skočili do VLASOV: Na tému „ MIMOVLÁDKY“ si poposielali drsné odkazy
Šéf odborov Pavel Ondek tvrdí, že dohodu ešte musí schváliť vláda.
Školskí odborári smerujú k akceptovateľnej dohode: Tento KOMPROMIS učitelia ocenia
vanda: najnezvyčajnejšia farba
FotoVáš Tip
Do košickej botanickej záhrady láka 900 orchideí: Ktorá rozvoniava? A toto ste o vanilke nevedeli!
Michal Horský
Šéf platformy Demdis Horský: Facebook odmeňuje nenávistné prejavy pozornosťou, preto tam neprebieha diskusia
Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR Juraj Blanár.
Slovensko hlasovalo za rezolúciu OSN o Ukrajine: Národniarom sa rozhodnutie nepáči, čo na to minister Blanár?
Palestínčania prechádzajú okolo hromady horiacich odpadkov v meste Gaza.
Foto
Strašné dianie v Pásme Gazy: Zomrelo množstvo novorodencov! Čo sa tam deje?
Matúš Šutaj Eštok, Branislav Gröhling.
Slovná prestrelka Šutaja Eštoka a Gröhlinga kvôli 13. dôchodkom: Líder SaS reaguje na slová ministra
Srbský prezident Aleksandar Vučič
Srbsko podporilo ukrajinskú rezolúciu, prezident sa za to ospravedlnil: Z jeho slov nebudete chápať
Ilustračné foto
WHO varuje: Európa začína zaostávať! Množstvo detí zomiera zbytočne
Liptovská Mara oslavuje 50 rokov. Pri pohľade, ako sa z nej stráca voda, je človeku smutno.
Znepokujujúce správy SHMÚ: Situácia na Slovensku nevyzerá dobre! Pozrite sa na očividný dôkaz
(ilustračné foto)
Záhadná choroba zabila už desiatky ľudí: Ďalšia pandémia?! Alarmujúce zistenia
 Duchovny a Anderson ako ikonická dvojica špeciálnych agentov
Foto
Ikonický seriál Akty X: Mulder a Scullyová opäť spolu! FOTO Veď sa vôbec nezmenili