TASR to potvrdil hovorca Konferencie biskupov Slovenska Jozef Kováčik. Telesné pozostatky Tisa boli uložené v Nitre po tom, ako výsledky genetických testov potvrdili, že na bratislavskom Martinskom cintoríne skutočne odpočíva prezident Tiso. "Tiso bol kanonikom Nitrianskej diecézy, preto môže byť pochovaný spolu s ostatnými kanonikmi," konštatoval Kováčik.
Kanonická hrobka je menšia ako katakomby pod hradnou katedrálou. Vchod do nej vedie po schodisku potiahnutom zelenou látkou. Tento priestor býva pravidelne otvorený iba na Sviatok všetkých svätých. Podľa informácie TASR, ktorú Biskupský úrad nepotvrdil, práve pre uloženie pozostatkov Tisa do hrobky z bezpečnostných dôvodov v tomto roku nebude hrobka pre verejnosť sprístupnená.
Posledné miesto odpočinku prezidenta Tisa pomohol objasniť bývalý slovenský politik Pavol Čarnogurský, ktorý zverejnil informáciu prokurátora Antona Rašlu, jedného z troch žalobcov pri procese s Jozefom Tisom, že telo sa nachádza na Martinskom cintoríne v Bratislave. Podľa fotokópie z pohrebnej knihy bol pochovaný 19. apríla 1947. Pri exhumácii tela sa našli osobné predmety nebohého, okuliare v puzdre, zvyšky ruženca, topánky, ktoré nosil pri procese i zachovaný kolárik a zvyšok štóly, ktoré mu vložil pochovávajúci kňaz Jozef Stašo pri pohrebe do truhly.
Výsledky genetických testov telesných pozostatkov Tisa v apríli tohto roka potvrdili, že na Martinskom cintoríne je skutočne pochovaný Jozef Tiso. Porovnanie DNA Tisových pozostatkov a DNA jeho synovca Štefana Tisu vykonala firma DNA - Confidence vo Viedni. Výsledky potvrdili rodovú príbuznosť a pravosť exhumovaných pozostatkov.
Jozef Tiso sa narodil 13. októbra 1887 vo Veľkej Bytči. Bol rímskokatolíckym kňazom, poslancom česko-slovenského parlamentu, členom česko-slovenskej vlády a v rokoch 1939 až 1945 prezidentom prvej Slovenskej republiky. 18. apríla 1947 ho v Bratislave popravili.