Vidia pokroky
Michal v nemocnici strávil takmer pol roka. Medzitým rodina prerobila dom tak, aby v ňom vedel fungovať. Musia sa o neho nepretržite starať a pravidelne s ním cvičiť. Janka pracuje, pretože rodina potrebuje aspoň jeden príjem a s opaterou o Miška pomáha jeho mama. „Skúšame aj liečbu bioaktívnymi peptidmi a liek na nervový systém, ale je to finančne veľmi náročné. Vidíme však pokroky, Miško lepšie reaguje a viac hýbe rukami,“ prezrádza Janka s tým, že si vážia každé jedno euro od ľudí s dobrým srdcom a zároveň stále hľadajú odbornú aj finančnú pomoc, pretože sami to nezvládnu.
Nad liečbou jej manžela dohliada Milan Čižmár zo spoločnosti, ktorá sa venuje práve peptidom a ich účinku na ľudský organizmus. „Nestrácame nádej a stále veríme, že bude lepšie. Nechceme nič, len nech sa Miško konečne preberie a my ho naučíme rozprávať a chodiť a budeme môcť znova žiť tak ako predtým,“ zakončí so slzami v očiach odvážna Banskobystričanka.
Kombinujeme štyri preparáty
Milan Čižmár, vedúci aplikačnej praxe z Cell Core laboratory
V prípade komatického stavu sa nasadila kombinácia štyroch preparátov. Pri neurologických problémoch to bol ultrafiltrát z mozgu a miechy mladých zvierat NS-Revital, ktorý napomáha pri regenerácii centrálnej nervovej sústavy. Dôležitým predpokladom na zlepšenie zdravotného stavu pri akomkoľvek ochorení je dobrá imunita. Preto sa použil aj ultrafiltrát z týmusu Life-Force, ktorý napomáha pri riešení imunitných a autoimunitných problémov.
Orgánovo špecifické preparáty vyžadujú dlhodobejšie užívanie, preto sa použil v kombinácii s ostatnými preparátmi aj ultrafiltrát Immuno-Recover z húb s vysokým obsahom betaglukánov, ktoré majú okamžitý účinok na povzbudenie imunity. Nasadili sme aj ultrafiltrát zo živice kadidlovníka pílovitého Purify-Prevent, ktorý je známy svojím protizápalovým a antivirulentným účinkom. Práve vhodne zvolená kombinácia týchto štyroch preparátov a dobre zvolené dávkovanie môže mať popri liečbe ten správny dopad na zlepšenie zdravotného stavu pacienta.
Ako fungujú peptidy
Ide o najmenšie reťazce proteínov - aminokyselín, ktoré sa podieľajú na stavbe molekúl v bunkách a sú nevyhnutné pre ich zdravé fungovanie v organizme. Postupne ich však pod rôznymi vplyvmi strácame, preto dochádza k starnutiu a rôznym ochoreniam. Princípom nápravy tohto stavu je doplnenie dôležitých živých čiastočiek naspäť do buniek, aby mohli opäť správne fungovať. Aby revitalizácia prebiehala na bunkovej úrovni, peptidy musia byť veľmi malé (1 – 2 nanometre).