Súkromný pohreb si skladateľ prial v nekrológu, ktorý si sám spísal krátko pred smrťou. O pohrebe Morriconeho, ktorý zomrel v noci na pondelok vo veku 91 rokov v Ríme, informovali v utorok večer niektoré talianske médiá.
"Ja, Ennio Morricone, som zomrel. Oznamujem svoju smrť všetkým svojim priateľom, ktorí mi vždy boli nablízku, i tým, ktorých som nejakú dobu nevidel. Je ťažké ich všetkých vymenovať," napísal Morricone v nekrológu. "Je jediný dôvod, prečo som sa rozhodol s vami všetkými rozlúčiť týmto spôsobom a prečo som sa rozhodol pre súkromný pohreb: Nechcem obťažovať," dodal.
Podľa denníka Il Messaggero bol za prítomnosti svojej manželky, detí a vnúčat Morricone pochovaný v utorok o 10:00 na cintoríne Laurentino na okraji Ríma. Slávnostná rozlúčka sa konala aj v súkromí v pondelok o 19:00 v kaplnke rímskej nemocnice, kde skladateľ zomrel, napísal Il Messaggero. Podľa niektorých zdrojov tam zaznela aj hudba, ktorú Morricone zložil k slávnemu snímku Misia (1986).
V pondelok vyjadrovali hlbokú ľútosť nad úmrtím obľúbeného skladateľa mnohí umelci i politici. Spomienku mu venovala aj milánska opera La Scala, ktorá v pondelok po štvormesačnej prestávke vynútenej koronavírusom obnovila koncertnú činnosť aj Morriconeho skladbami z filmu Bio Raj (Nuovo Cinema Paradiso). V Ríme na zosnulého skladateľa spomínajú tiež tvorcovia graffitti - v utorok sa v štvrti Trastevere, neďaleko domu, v ktorom Morricone vyrástol, objavil jeho portrét so svätožiarou a soškou Oscara, ktorú dostal v roku 2007 za celoživotné dielo a v roku 2016 za hudbu k snímke Quentina Tarantina Osem hrozných.
V utorok agentúra ANSA s odvolaním sa na rímsku radnicu informovala, že v metre talianskeho hlavného mesta bude celý jeden deň znieť Morriconeho hudba. Dátum zatiaľ nie je stanovený.