Vo svojej najnovšej správe o transparentnosti o tom informovali zástupcovia firmy. Takisto potvrdili, že od vlád a polície prijali približne 500 žiadostí súvisiacich so zdieľaním dát, pričom vyhoveli približne 480 z nich. TikTok vlastní čínska firma ByteDance. Aplikácia však v Číne nie je dostupná. TikTok nezaregistroval žiadnu žiadosť týkajúcu sa dát zo strany čínskej vlády alebo polície. Takisto čínska vláda aplikáciu nepožiadala o odstránenie nejakého obsahu.
Firma v spomínanej správe objasnila, že 25,5 % zmazaných videí obsahovalo nahých dospelých ľudí alebo sexuálne akty. Ďalších 24,8 % videí porušilo nariadenia o ochrane detí, 21,5 % príspevkov zobrazovalo nelegálne činnosti alebo "regulovaný tovar". Tri percentá vymazali pre obťažovanie alebo šikanovanie a menej ako jedno percento odstránených videí súviselo s prejavom nenávisti.
Všetkých 49 miliónov videí predstavuje menej ako jedno percento videí, ktoré ľudia zverejnili medzi júlom a decembrom 2019. Celkovo 98,2 % odstránených príspevkov zaregistrovali s pomocou strojového učenia alebo moderátorov ešte predtým, ako ich nahlásili používatelia.
Americké úrady v súčasnosti skúmajú, či TikTok dodržiava dohodu z roku 2019 o ochrane používateľov mladších ako 13 rokov.
Predstavitelia aplikácie uviedli, že v systéme fungujú zavedené obmedzenia a pre osoby do 13 rokov platia aj ďalšie opatrenia súvisiace s bezpečnosťou a súkromím. Americký minister zahraničia Mike Pompeo nedávno naznačil, že Spojené štáty zvažujú zakázanie čínskych aplikácií sociálnych médií vrátane TikToku .Indická vláda aplikáciu už zakázala v súvislosti s kybernetickou bezpečnosťou. Firma ohlásila, že zvažuje zriadenie nového sídla mimo Číny.