Na hniezdenie pritom využívajú aj paneláky či bytovky, kde obývajú vetracie otvory, balkóny, okná, škáry medzi panelmi či parapetné dosky. Ide o vrabce, belorítky, lastovičky či holuby. „Vtáčiky nájdeme aj v betónových džungliach, kde je len kúsok zelene. Môžu sa uhniezdiť kdekoľvek, lebo v mestách je hniezdnych príležitostí pre dutinové hniezdiče menej,“ hovorí prírodovedec Miroslav Saniga s tým, že často sa stáva aj to, že v panelákoch zahniezdia aj dravce. Napríklad sokol myšiar môže zahniezdiť v škatuliach či starých črepníkoch na balkónoch alebo parapetných doskách.
Hniezdi aj v škárach medzi panelmi, v dutých priestoroch pod parapetnými doskami či odvetrávacích otvoroch. Tokať začínajú prvým oteplením skoro na jar, na hniezda nosia materiál od konca marca a v apríli. Stavajú zo sena, peria a rôznych handričiek. Hniezdo stavajú obaja rodičia. Hniezdia trikrát za rok.
Hniezdia v tesnej blízkosti ľudí. V panelákoch aj v rohoch okien, balkónov, striech. Hniezdo z blata, sliny, slamy, trávy a srsti stavajú obaja rodičia. Hniezdo používajú viac rokov. Vo vyšších polohách a v mestách dosahuje menšie hustoty ako belorítka. Od mája do júla, až augusta zahniezdia dva až trikrát.
Hniezda si stavajú najčastejšie v rohoch okien alebo balkónov. Postavené sú z rôzneho drobného materiálu pozliepaného slinami. K nám prilieta od druhej polovice marca do začiatku apríla. Hniezdi od mája do septembra, pričom jeden pár môže mať aj dve až tri znášky za rok.
Sokol využíva na hniezdenie okrem veľkých odvetrávacích otvorov a rôznych dutín aj staré črepníky a debničky odložené na balkónoch či parapetných doskách. Hniezdi jedenkrát v roku od apríla do júla, mláďatá z náhradných znášok môžu opúšťať hniezda ešte aj v auguste.
V mestách sa hojne vyskytujú aj divo žijúce mestské populácie domácich holubov. Mestské divo žijúce holuby sú potomkami poštových a domácich holubov. Hniezdia často priamo na balkónoch, povalách a v rôznych ďalších priestoroch, často technicky poškodených budov, prípadne opustených častí budov.