Rozbiehali ju síce ešte vlani, no svetu ju ukázali až teraz. Na tomto pracovisku je zaujímavé aj to, že sa Slováci nechodili školiť do zahraničia, ale zahraniční majstri sa chodili školiť k nám.
Medzi najvýznamnejšie udalosti minulého roka v Trnave sa zaradil aj rozbeh prvej prevádzky na kompletizáciu batérií pre elektromobily v skupine Groupe PSA. Vo fabrike jej vymysleli honosné pomenovanie - ateliér baterkárne. Vlani spravili 10 250 batériových packov. Okrem potrieb fabriky v Trnave dodávali aj pre závod v Poissy pri Paríži, ktorý vyrába model e-DS3 Crossback.
V ateliéri v súčasnosti pracuje vyše 50 ľudí, ktorí robia v troch zmenách. Zaujímavosťou je, že do trnavskej automobilky sa chodia školiť zamestnanci z iných krajín. „V minulosti sme sa obvykle chodili učiť pri rozbehu nových technológií do iných výrobných centier my, tak baterkáreň v Trnave je prvým väčším projektom, ktorý sme rozbiehali ako prví a iní sa chodia učiť k nám, na Slovensko, do Trnavy,“ odhalil riaditeľ vonkajších vzťahov Peter Švec.
Vyrábajú stále viac áut
V Trnave v roku 2019, ôsmy rok po sebe, zaznamenali vyššie maximum vyrobených vozidiel smerujúcich k zákazníkom takmer do celého sveta. Vyrobili ich 371 152 a 7 236 z nich bolo 100 % elektrických, s nulovými emisiami. Išlo o model e-208. Celková priemerná mesačná mzda bez manažmentu dosiahla v roku 2019 výšku 1 632 € pred zdanením vrátane prémií a príplatkov.