Za ostatné dva mesiace ide o najnižší denný prírastok neimportovaných prípadov nákazy, informovala v pondelok agentúra AP s odvolaním sa na údaje Kórejského centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (KCDC).
Tamojšie úrady prejavili v súvislosti s klesaním prípadov opatrný optimizmus. Námestník ministra zdravotníctva Kim Kang-lip na tlačovej konferencii uviedol, že vďaka štyrom novým neimportovaným prípadom nákazy tak od 19. mája vôbec prvýkrát klesol pod desať počet takýchto neprivezených prípadov.
Ľudí zároveň vyzval, aby naďalej boli opatrnými, vyhýbali sa preplneným miestam či dokonca strávili letnú dovolenku doma.
Juhokórejské úrady považujú importované prípady nákazy za menej nebezpečné než domáce. Dôvodom je, že ľudia prichádzajúci zo zahraničia sa musia povinne podrobiť testom na koronavírus a zároveň aj podstúpiť dvojtýždňovú karanténu, uvádza AP.
Južná Kórea dosiaľ celkovo zaznamenala 13 771 prípadov nákazy novým druhom koronavírusom a 296 súvisiacich úmrtí.
Britská vláda kúpi 90 miliónov dávok vakcín proti koronavírusu
Britská vláda podpísala dohody na kúpu 90 miliónov dávok vakcín proti koronavírusu, ktoré sú v súčasnosti vo vývoji. Na vakcínach pracuje aliancia farmaceutických spoločností BioNtech a Pfizer, ako aj firma Valneva. Novým dohodám už predchádzala objednávka sto miliónov dávok vakcíny, ktorú vyvíja firma AstraZeneca v spolupráci s Oxfordskou univerzitou.
Zatiaľ však stále nie je jasné, ktorá z experimentálnych vakcín bude účinná. Očkovanie sa vo všeobecnosti považuje za najlepší spôsob, ako vrátiť život ovplyvnený pandémiou naspäť do normálu.
Odkedy sa vo svete začiatkom roka rozšíril nový koronavírus, vývoj vakcín je v plnom prúde. V súčasnosti podstupuje klinické testy viac než 20 experimentálnych očkovacích látok. Niektoré dokážu vyvolať imunitnú reakciu, zatiaľ však neexistujú dôkazy, že by niektorá vedela pred infekciou aj chrániť.