Nitriansky podnikateľ bol pre tieto obvinenia v januári vypovedať na súde v Pezinku, kde síce priznal, že Kočnera pozná, no inak všetko poprel. Paradoxom je, že Bödör má detektívnu kanceláriu. Odmietol však, že by mal so sledovaním niečo spoločné a takisto aj to, že by pomáhal Kočnerovi dostať sa z basy. „Povedal som mu, že mu pomôcť neviem, ale v prípade, že by jeho manželka alebo deti mali nejaké existenčné problémy, tak som ochotný im pomôcť,“ tvrdil podnikateľ v januári. Kracina sa k obvineniam vyjadrovať nechcel.
Lipšic: Andruskó neklame
Advokát Kuciakovcov Daniel Lipšic si myslí, že Andruskó hovorí na súde pravdu, pretože v opačnom prípade by veľa riskoval. „Zoltán Andruskó nebol vzorom poctivého podnikateľa, ale to neznamená, že v tejto veci nevypovedá pravdivo,“ myslí si Lipšic, ktorý naráža na bujarú minulosť odsúdeného, keďže lieta aj v daňových podvodoch. „Rozhodol sa spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní hneď po svojom zadržaní. Ak by označil za objednávateľov niekoho iného, ako boli skutoční objednávatelia, tak by veľa riskoval.
Riskoval by nielen to, že príde o akýkoľvek možný benefit a nižší trest, ale práve naopak, hrozilo by mu doživotie. To znamená, že on nemal absolútne žiadnu motiváciu si vymyslieť, kto bol reálny objednávateľ. Absolútne žiadnu,“ myslí si Lipšic, pričom sa odvoláva na to, že Andruskóova výpoveď je potvrdzovaná aj objektívnymi dôkazmi - komunikáciou z Threemy, návštevou Kočnera v banke či polohou mobilných telefónov.
Dozorový prokurátor Vladimír Turan dodal, že na stíhanie Bödöra po jeho výpovedi nemajú ďalšie dôkazy. „Keby to bolo potvrdené konkrétnymi faktami, tak by sme obžalovali aj niekoho iného. Samotná jedna výpoveď je vždy málo, musí to byť podložené aj ďalšími dôkazmi. Bez toho to nejde,“ skonštatoval Turan.