Kabinet označujú za nekompetentný. Varovali tiež pred tým, že ľudia v karanténe nebudú môcť ísť voliť. Na Masarykovom námestí sa podľa odhadov novinárov zišlo k dvom tisícom ľudí. Išlo o jednu z najväčších demonštrácií v Ostrave od roku 1989.
"Chceme kompetentnú komunikáciu od kompetentných ľudí a nie tú blamáž, ktorá sa tu deje," povedal občiansky aktivista Luděk Bajgar. "V tejto chvíli požadujeme demisiu ministra zdravotníctva,"dodal. Ľudia jeho prejav ocenili potleskom a skandovaním "Demisiu, demisiu". Vojtěch ale už skôr uviedol, že rezignovať nemieni. V nedeľu naopak povedal, že by zotrvanie vo funkcii mala zvážiť riaditeľka Krajskej hygienickej stanice v Ostrave Pavla Svrčinová.
Ľudia sa rozhodli vyjsť do ulíc po tom, čo KHS v piatok sprísnila opatrenia súvisiace s pandémiou koronavírusu, mimoriadne opatrenia začali platiť prakticky bezprostredne po vyhlásení. Ľudia musia v celom kraji nosiť rúška v hromadnej doprave a vnútorných priestoroch. Akcií sa môže zúčastniť najviac 100 ľudí. Bary a reštaurácie sú v noci zatvorené. Opatrenie sa dotkli napríklad usporiadateľov, ktorí museli obratom zrušiť svoje pripravené akcie.
Rečníci takisto poukázali na fakt, že v baniach v okrese Karviná, odkiaľ sa vírus rozšíril do zvyšku kraja, nebola okamžite po vypuknutí nákazy zastavená ťažba. Organizátor protestu Přemysl Bureš označil dianie okolo opatrení za fiasko. "Ostrava odmieta byť naďalej regiónom porobených, mlčiacich a ľahko manipulovateľných ľudí," povedal.
Na pódium sa postavila aj matka jedného z baníkov, ktorá vedenie ťažobnej spoločnosti OKD obvinila z klamstva o tom, že baňa Darkov bola uzavretá a nachádzajú sa v nej iba pracovníci údržby. "Môj syn nerobí v Darkove údržbu, ale aj tak ďalej chodí do práce," vyhlásila.