Ľudí rozhnevala ničivá explózia, ktorá si vyžiadala najmenej 154 obetí. Polícia zasahovala v uliciach zničeného Bejrútu. Slzným plynom rozháňala nahnevaných protivládnych demonštrantov. Protesty proti korupcii vo vláde prebiehali už počas celého roka pred explóziou, tá len doslova priliala olej do ohňa. Obyvatelia totiž katastrofu vnímajú ako prejav nekompetentnosti a nedbanlivosti vládnych predstaviteľov.
Nebezpečné chemikálie totiž 6 rokov ignorovali a nikto s nimi nič nerobil. Počet obetí ničivej explózie stúpol na 154, pričom ranených je asi 5 000 osôb a 300-tisíc ostalo bez domova. Rovnako sa dvíha vlna paniky, pretože pri explózii bolo zničené aj silo, v ktorom bolo 85 % zásob obilia v krajine.
Libanonská opozičná strana na čele s Bahaaom Haririm tvrdí, že celý prístav malo pod palcom teroristické hnutie Hizballáh. Spolu so skorumpovanou vládou sú podľa neho zodpovední za výbuch, pretože o chemikáliách veľmi dobre vedeli a nepodnikli žiadne kroky na zaistenie bezpečnosti. Bejrút navštívil aj francúzsky prezident Emmanuel Macron. Prisľúbil finančnú aj humanitárnu pomoc, no bude podmienená výraznými reformami a medzinárodným vyšetrovaním hrôzostrašného incidentu.