Hassán Dijáb to vyhlásil krátko po tom, ako rezignáciu oznámila jeho vláda. Rozhodnutie padlo pod tlakom odstúpenia niekoľkých ministrov a ďalších, ktorí vyjadrili zámer rezignovať. Stalo sa tak po dvoch dňoch protivládnych demonštrácií. "Celá vláda rezignovala," oznámil minister zdravotníctva s tým, že premiér Hassán Dijáb pôjde do prezidentského paláca, aby "odovzdal rezignáciu v mene všetkých ministrov".
Dijáb pripísal zodpovednosť za mohutnú explóziu zo 4. augusta "skorumpovanej" vládnucej elite, ktorá v Libanone vládne už viac ako 30 rokov. "Dnes sme vypočuli ľudí a ich požiadavky, aby tí, ktorí sú za výbuch zodpovední, niesli následky," povedal Dijáb v televíznom prejave k národu. "Preto dnes oznamujem demisiu celej vlády," povedal.
O odstúpení vlády už predtým ako prvý informoval minister zdravotníctva Hamad Hasan.
Politici, ktorí krajinu spravovali v posledných desaťročiach, by sa podľa odstupujúceho premiéra mali "hanbiť, pretože k tejto katastrofe (výbuchu v Bejrúte) viedla ich korupcia, ktorá bola roky skrytá".
Libanonský súd pritom v pondelok začal s vypočúvaním šéfov tamojších bezpečnostných agentúr. V súvislosti s výbuchom pritom zadržali asi 20 ľudí a desiatky ľudí vypočuli.
Masívny výbuch, ktorý 4. augusta zničil bejrútsky prístav a veľké časti mesta, vyvolal novú vlnu protivládnych protestov. Ničivú explóziu zrejme zapríčinila nedbanlivosť pri skladovaní 2750 ton dusičnanu amónneho v prístave. Nebezpečný materiál bol v prístave od roku 2013 napriek početným varovaniam.
Počet mŕtvych sa medzičasom vyšplhal už na viac ako 200. Ďalších asi šesťtisíc ľudí utrpelo zranenia a takmer 300-tisíc ľudí prišlo o strechu nad hlavou.
Medzinárodní darcovia počas nedeľného virtuálneho samitu, ktorý zvolal francúzsky prezident Emmanuel Macron, prisľúbili pomoc vo výške 297 miliónov dolárov (v prepočte približne 251 miliónov eur). Uviedli, že finančnú pomoc musia "doručiť priamo libanonskému ľudu".