Počet ľudí usmrtených výbuchom stúpol na 171 a zranených je približne 6000 ďalších osôb, uviedol pre tlačovú agentúru DPA predstaviteľ libanonského ministerstva zdravotníctva.
Spätným vyšetrovaním sa zistilo, že obrovskú explóziu, ktorá zničila aj iné mestské časti Bejrútu, spôsobila nebezpečná chemikália uskladnená v prístave.
Šéf nemeckej diplomacie odovzdal libanonskému Červenému krížu šek na milión eur. Peniaze sú prvou časťou sľúbenej núdzovej pomoci z Nemecka, ktorá bude celkovo dosahovať 20 miliónov eur a je určená libanonským rodinám postihnutým explóziou.
Lietadlo s Maasom na palube priviezlo aj hygienické potreby, ktoré sú súčasťou humanitárnej dodávky od nemeckého Červeného kríža vo výške 1,5 milióna eur.
Maas sa má na svojej krátkej návšteve Bejrútu stretnúť s libanonským prezidentom Michelom Aúnom.
"Táto krajina teraz potrebuje silný nový začiatok a potrebuje aj rozsiahle ekonomické reformy," povedal Maas pri odlete z Berlína v stredu ráno.
Pod vplyvom narastajúceho tlaku verejnosti, ktorá po explózii v prístave zo 4. augusta protestuje a z tragédie obviňuje vládnuce elity, podal v pondelok demisiu libanonský premiér Hassán Dijáb.
"Pôjde o to, aby vznikla vláda, ktorá bude skutočne bojovať proti korupcii, počas ktorej pôsobenia budú pôsobiť štruktúry právneho štátu, bude zaručené dodržiavanie práva, čo je mimochodom veľmi dôležité aj pre investorov," uviedol Mass.
"Pomôžeme pri tom, aby sa všetko, čo tu bolo zničené, opäť vybudovalo - zrekonštruovalo. Tiež v rámci Európskej únie sa budeme zamýšľať nad tým, ako môžeme tejto krajine dlhodobo pomáhať. Od roku 2012 poskytlo Nemecko Libanonu 640 miliónov eur - aj naďalej tak chceme robiť. Avšak si myslím si, že všetkým je jasné, že zmysel to má iba vtedy, keď sa tu o hospodárskych reformách a o boji proti korupcii nebude len veľa hovoriť, ale keď po slovách budú teraz nasledovať činy," dodal.