Uviedol to počas stredajšej diskusie s námestníkom štátneho tajomníka amerického ministerstva zahraničných vecí Philipom T. Reekerom v rámci konferencie Globsec. Hovoril aj o udalostiach v Bielorusku a výraznej propagande či dezinformáciách.
Korčok počas diskusie deklaroval, že transatlantické vzťahy patria k základom zahraničnej politiky Slovenska. Zdôraznil tiež, že posilniť sa môžu iba vtedy, ak sa výrazne posilnia vzťahy medzi USA a Európou. Dodal, že sa treba spoločne orientovať aj na nové výzvy a hrozby. Potrebu vidí v pravidelných rokovaniach zástupcov USA s ministrami európskych krajín. Myslí si, že by si tak obe strany mohli lepšie porozumieť aj v oblastiach, ku ktorým majú rozličné postoje.
V súvislosti s Bieloruskom Korčok označil manipuláciu volieb za neprijateľnú. Protestujúci podľa neho žiadajú len to, čo je podstatou demokracie a poukázal na potrebu pomôcť obyvateľom Bieloruska. Zdôraznil však aj potrebu naštartovať dialóg medzi režimom a občanmi, ako aj politickými reprezentantmi, pričom je pripravený aktívne sa zapojiť do tohto procesu. Nemožno podľa neho ignorovať ani šíriacu sa propagandu a dezinformácie. Podčiarkol úlohu komunikácie s verejnosťou o tom, ktoré informácie sú nepravdivé. Ako príklad uviedol heslá šíriace sa na Slovensku ako "majdanizácia", ale aj informácie, že NATO mobilizuje vojsko, že Bielorusko by malo byť kolóniou západu i to, že protestujúci sú platení zo zahraničia.
Za aktuálnu prioritu svojej práce označil šéf slovenskej diplomacie tiež nový koronavírus. Poznamenal, že Slovensko si v porovnaní s inými krajinami zatiaľ počínalo dobre a aktuálne prijíma ďalšie kroky v súvislosti s druhou vlnou.