Monika Zbojovská tak bola právoplatne odsúdená na trojročný trest v zariadení s najnižším stupňom stráženia. Dôvodom podľa predsedu senátu Juraja Klimenta je dĺžka súdneho konania v tejto kauze a tiež fakt, že odsúdená trpí pokročilým štádiom onkologického ochorenia. Verdikt Najvyššieho súdu je právoplatný. Zbojovská si ho však nevypočula, keďže pred vynesením verdiktu verejné zasadnutie zo zdravotných dôvodov opustila.
V kauze nebankovej spoločnosti Faro ešte v lete 2018 Krajský súd v Košiciach uznal Moniku Zbojovskú za vinnú z trestného činu podvodu. Zároveň jej uložil trest štyri roky väzenia. Obžalovaná následne voči verdiktu podala odvolanie.
Podľa obžaloby Monika Zbojovská v období rokov 1999 až 2002 pod zámienkou zabezpečenia troj až štvrorperecentných mesačných výnosov formou zhodnotenia vkladov podnikaním vylákala od 70 osôb finančné prostriedky v hodnote vyše 21 miliónov vtedajších korún (skoro 700-tisíc eur). Peniaze však neevidovala v účtovníctve, nezhodnocovala ich a výnosy vyplatila iba v niektorých prípadoch vo výške štyroch miliónov korún (viac ako 100-tisíc eur). Obžaloba tiež zahrnovala skutky z rokov 2001 a 2002, keď Zbojovská vylákala od poškodených pod zámienkou pôžičky alebo nákupu valút sumu 1,9 milióna korún (62-tisíc eur), vrátila však len časť. Jej nebanková spoločnosť Faro nakoniec skrachovala.
Obžaloba bola v tomto prípade podaná už v roku 2003. Krajský súd v Košiciach pritom už raz, konkrétne v roku 2013 Zbojovskú uznal za vinnú a uložil jej trest osem rokov väzenia. Najvyšší súd však verdikt zrušil a krajskému súdu prípad vrátil na opätovné prejednanie.