Okrem lásky k sladkej vôni mu však učarovala aj práca s drevom. Najnovšie vytvoril postavy tancujúcej rodinky, okolo ktorej sa vznáša lahodná vôňa.
Už dve generácie rodiny Trellovcov vyrábajú cukrovú vatu. S touto sladkou pochúťkou brázdia všetky jarmoky a festivaly po východnom Slovensku.
Vnuk zakladateľa rodinnej tradície Erik však okrem nej pričuchol aj k vôni dreva a pod jeho rukami už niekoľko rokov vznikajú naozajstné skvosty. Najnovšie do jeho zbierky pribudla rodinka, ktorej keď sa dotkne ľudská ruka, tak ožije „A keď má ten človek srdce na správnom mieste, dokáže si s postavami aj užiť, lebo sa hýbu okolo vlastnej osi, dopredu i dozadu. Je to vďaka mechanizmu a pohyblivým rukám, čo umožňuje, aby sa s bábikami dalo tancovať,“ uviedol Trella.
Lipová rodinka
Pri tejto práci mu finančne pomohli peniaze z fondu na podporu umenia. Dielo rodinky vytvoril z lipy a trvalo mu to tri mesiace. „Postupne som to skrášľoval, pričom som spojil dva kraje východu. Konkrétne krojmi Zemplína, odkiaľ je otec, a Šariša, ktoré je rodiskom mamy,“ dodal rezbár, ktorý už vyrobil aj iné diela.
Medzi naj patrí patrón vinárov, až 7-metrový svätý Urban, no aj socha orla či veľká príšera Leviatan, ktorá chrlí vodu. Hoci sa rezbárstvom zapodieva už zhruba 12 rokov, popritom však nedopustí na spomínanú rodinnú výrobu cukrovej vaty. Jej sladučkú príchuť dokázal „domiešať“ aj k drevenej novinke. Pri tancovaní totiž zospodu vypúšťa vôňu práve tejto pochúťky! Má však víziu, že by bábiky prezentoval aj na rôznych putovných výstavách ako také maskoty našej ľudovej kultúry.