Chemikálie sa našli pred vjazdom číslo deväť do prístavu. V auguste v prístave explodovalo 2750 ton zle uskladneného dusičnanu amónneho. Zranilo sa vtedy 6000 ľudí a boli poničené časti mesta okolo prístavu. Libanonci výbuch pripísali nečinnosti politikov, pretože o potenciálnom nebezpečenstve látky sa vedelo. Vláda Hasana Dijába potom podala demisiu a Dijábov nástupcu Mustafa Adib teraz zostavuje nový kabinet. Ako píše agentúra Reuters, medzi občanmi panuje stále strach, že rovnako zle sú uskladnené ďalšie nebezpečné materiály a že ľudia sú stále v ohrození.
Vo štvrtok sa napríklad preverovala správa o úniku paliva na bejrútskom letisku. Prezident Michel Aoun nariadil vyšetriť informáciu, podľa ktorej z chybného tankovacieho systému uniklo palivo a nariadil opravu tankovacej infraštruktúry.
Riaditeľ letiska Fadi Hasan na tlačovej konferencii povedal, že mediálne správy o úniku na letisku sú nesprávne. Vlani v decembri podľa neho uniklo 84 000 litrov paliva a opravu, ktorá bola vykonaná do dvoch mesiacov, zahranični vyšetrovatelia označili za dostačujúcu. "Žiadna explózia nehrozí," povedal Hasan.
V troskách domov v Bejrúte jeden z pátracích psov v stredu označil miesto, kde by ešte mohli byť telá obetí augustového výbuchu. Bejrútsky guvernér Marván Abbúd vo štvrtok povedal, že tiež termické snímače ukázali, že je pod troskami zrejme jedno alebo dve ľudské telá. Používajú sa podľa neho vysoko moderné prístroje, ktoré "zachytili tlkot srdca". "Dúfame, že odtiaľ vyjde niekto živý," povedal Abbúd.
Jeho informáciu potvrdili bejrútski hasiči, podľa ktorých termokamera zachytila pulz človeka asi dva metre pod suťou. Jeden z libanonských záchranárov vyhlásil, že prístroje zaznamenali (u prípadného preživšieho) "19 nádychov za minútu".
Agentúra AFP vo štvrtok napísala, že podľa čerstvých údajov augustovú explózii neprežilo 191 ľudí a zranilo sa cez 6500 osôb.