Odosielateľ emailu píše, že vie o tom, že užívateľ navštevoval stránky pre dospelých, do počítača nahral trójskeho koňa a má fotky, ku ktorým nemal mať prístup. Potom požaduje zaslanie bitcoinov a na oplátku nepošle tieto súbory tretím osobám. Ako uvádza polícia vo svojom profile na sociálnej sieti, tieto emaily sú však nebezpečnejšie, pretože narozdiel od predošlých neobsahujú lámanú slovenčinu.
„V súvislosti s podozrivými emailovými správami, ktorých odosielateľ nie je prijímateľovi známy, odporúčame, aby užívatelia v žiadnom prípade na takúto emailovú správu nereagovali, neodpovedali, neotvárali prípadné prílohy podozrivého emailu a emailové správy tohto typu zmazali, či zaradili medzi nevyžiadanú emailovú poštu, takzvaný spam," odporúča Úrad kriminálnej polície PPZ.
V prípade emailových správ, ktoré vykazujú znaky vydieračskej správy, takzvaný sextorsion (forma sexuálneho vydierania), sa prijímateľ emailovej správy môže ľahko stať obeťou vydierania, kedy je takýto útok voči nemu vedený za účelom získania finančného profitu páchateľa. Úrad kriminálnej polície dodáva, že za každých okolností je potrebné, aby bol používateľ obozretný. V prípade ak je oznamovateľovi spôsobená škoda a má podozrenie, že ide o nezákonné konanie, môže postupovať v zmysle Trestného poriadku a podať oznámenie o skutočnostiach, že bol spáchaný trestný čin na ktoromkoľvek najbližšom útvare policajného zboru alebo na prokuratúre a predložiť konkrétne dôkazy o tom, že bol takýto trestný čin spáchaný. Policajný zbor následne vykoná v súlade s právnym poriadkom Slovenskej republiky úkony vedúce k zaisteniu páchateľa.