Yannick sa nechal inšpirovať mužom, ktorého raz videl na pláži. Pôvodne si chcel nechať zafarbiť len jednu ruku. S výsledkom bol však veľmi spokojný a bolesť ho fascinovala, preto sa rozhodol zájsť ďalej. S tatérom ho zoznámil kamarát a rukáv bol hotový po troch sedeniach. „Bol som fascinovaný bolesťou a hojením. Vedel som, že chcem niečo extrémnejšie, tak som podstúpil ďalšie tri dni blackworku,“ hovorí Yannick.
Od začiatku projektu strávil Švajčiar pod ihlou viac ako 400 hodín. Tetovania nemajú vplyv na jeho prácu, no klienti domova sociálnych služieb, v ktorom pracuje, ho už žiadali, aby si umyl svoje „špinavé“ ruky, alebo sa ho pýtali, či sa mu tetovania zmyjú v sprche.
Yannickovi priatelia a rodina boli síce sprvu prekvapení, no postupne si zvykli. Veľa ľudí je fascinovaných tým, čo robí, a chcú poznať význam. Nie všetci však prejavujú podporu, najmä na internete. „Niektorí ľudia si myslia, že je to šokujúce alebo škaredé, pýtajú sa, či som psychicky chorý. Najčastejšou reakciou sú divné pohľady,“ priznal. Vzhľad však vraj nemá vplyv na jeho ľúbostný život, stále sa nájdu ženy, ktorým príde zaujímavý.
Pravidelné návštevy tetovacieho salóna pôsobia na Yannicka priam terapeuticky. Cíti sa viac v súlade so svojím telom a svoje rozhodnutie si pochvaľuje. Začal experimentovať aj s inými druhmi modifikácie. Veľmi ho zaujalo jazvenie, kedy sa skalpelom vytvárajú dekoratívne jazvy. Keď sa cíti zle, jednoducho si nechá spraviť nové tetovanie alebo jazvu.