Učila deti v USA
Obeťou nehody bolo slušné, rozvážne a mimoriadne nadané dievča. Linh síce mala rodičov z Vietamu, no srdcom i dušou bola odmalička Slovenka, o čom svedčí aj jej krásne čistá slovenčina. Navštevovala bratislavské gymnázium a všetci ju poznali ako veľmi šikovné a dobrosrdečné dievča. Rozhodla sa usilovne študovať, aby si našla dobrú prácu. To jej napokon prinieslo aj výsledky.
Linh vybrali spomedzi 350 uchádzačov z celého Slovenska a s ďalšími 9 študentmi odišla na štipendijný stredoškolský program FLEX do USA. Tento program zastrešuje ministerstvo zahraničných vecí USA a prísnym výberom prejdú len tí najlepší. Linh napokon po čase strávenom za Atlantikom porozprávala množstvo zážitkov na videu. Zanietene tam hodnotila najmä účasť v záujmových, akademických či športových kluboch, ktoré podľa nej výborne formujú osobnosť. Bola v dramatickom krúžku a pôsobila aj v Červenom kríži.
„Učili sme deti, ako sa zachovať v rôznych katastrofických situáciách,“ prezradila mladá slečna na videu s úsmevom na perách. V USA dokonca spravila aj prezentáciu o Slovensku, ktorá americké deti náramne upútala a pýtali sa všakovaké otázky. „Chceli počuť našu hudbu, zaujímali sa o folklór,“ dodala Linh, ktorá si svoje krásne životné sny, žiaľ, nikdy nesplní...
Marek Benedik, advokát
- Je neobvyklé, že vodičke auta, ktoré zrazilo danú osobu na priechode pre chodcov, nezadržali vodičský preukaz, ak je minimálne podozrivá, že dopravnú nehodu spôsobila. Je to síce fakultatívne oprávnenie policajta, nie jeho povinnosť, no vzbudzuje to pochybnosti, či policajti pristupujú ku všetkým vodičom rovnako. Samozrejme, vzhľadom na závažnosť dopravnej nehody, by zrejme každý očakával zadržanie vodičského preukazu. Je teda legitímne pýtať sa na dôvody, prečo tak neurobili a či polícia takýmto konaním niekoho nediskriminuje.