"Spravím všetko preto, aby sme nemali ekonomický lockdown, ale ak, tak len spoločenský," uviedol šéf rezortu hospodárstva. Poznamenal, že sa o zavádzaní núdzového stavu bude diskutovať na vláde. Tvrdí, že na koaličnej rade to neriešili. Ako dodal, vypočuje si argumenty.
Premiér podotkol, že na vláde bude komunikovať to, na čom sa dohodol ústredný krízový štáb. "Názor bol taký, aby bol vyhlásený na všetky rezorty," priblížil Matovič. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) poznamenal, že núdzový stav sa zavádza, "aby sme boli pripravení, keď sa budú čísla zhoršovať, mohli prijímať oveľa rýchlejšie opatrenia." Zároveň dodal, že na vládu prichádza aj s návrhom opäť zaviesť permanentný krízový štáb.
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽANO) v súvislosti so zavedením núdzového stavu uviedol, že je dôležité, aby sa pre krajinu rozhodlo v prospech zdravia obyvateľov. Podľa neho ide o základnú vec. Myslí si, že sa núdzovému stavu nevyhneme a ako tvrdí, "vždy bude za prísnejšie opatrenia ako za tie voľnejšie".
Počas prvej vlny pandémie sa núdzový stav týkal len zdravotníctva. Vláda ho vyhlásila 16. marca, trval do 14. júna. Mimoriadna situácia, ktorú vláda vyhlásila 11. marca, trvá odvtedy naďalej.