NS teda potvrdil, že obaja ostanú vo väzbe do 11. marca 2021. Senát NS zároveň ihneď prepustil z väzby na slobodu obvinenú Denisu Cvikovú a neponechal ju v nej do 11. októbra. TASR o tom informovala hovorkyňa NS Alexandra Važanová.
„Vo vzťahu k obvineným Monike Jankovskej a Richardovi Molnárovi sa senát najvyššieho súdu v plnej miere stotožnil s názorom sudcu pre prípravné konanie,” povedala Važanová. Súd zároveň zamietol aj sťažnosť prokuratúry vo veci rozhodnutia ŠTS nepredĺžiť väzbu obvinenej Denisy Cvikovej. „Vo vzťahu k obvinenej Denise C., ktorej končí základná lehota trvania väzby v prípravnom konaní 11. októbra, na rozdiel od názoru sudcu pre prípravné konanie, senát pre neexistenciu kolúzneho dôvodu väzby túto obvinenú ihneď prepustil z väzby na slobodu a neponechal ju v nej do 11. októbra,” dodala Važanová.
Obhajca Moniky Jankovskej Peter Erdős vyjadril sklamanie nad rozhodnutím NS SR, zároveň ho berie na vedomie a rešpektuje. "Vyjadrujem sklamanie vzhľadom na tú skutočnosť, že sudca pre prípravné konanie vo svojom rozhodnutí skonštatoval, že vyšetrovanie neprebieha plynule a plánovito. Tým dochádza k výrazným prieťahom v trestnom konaní, obzvlášť, keď ide o väzobnú vec. Je pre mňa preto nepochopiteľné rozhodnutie odvolacieho súdu," povedal pre TASR obhajca. "Z ustálenej rozhodovacej činnosti Ústavného súdu v Košiciach a Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP) v Štrasburgu jednoznačne vyplýva, že prieťahy v konaní nemôžu byť na ujmu obmedzenia osobnej slobody jednotlivca," zdôraznil.
Bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú, sudkyňu Denisu Cvikovú a sudcu Richarda Molnára zadržali v marci spolu s ďalšími sudcami pre podozrenie z korupcie počas policajnej akcie Búrka. Národná kriminálna agentúra (NAKA) v tejto kauze obvinila 18 osôb a z nich 13 sudcov, pričom niektorí sú stíhaní na slobode, iní väzobne.