,,Naše počty nakazených rastú rýchlejšie ako v okolitých krajinách," povedal poukazujúc na Maďarsko a Rakúsko. Situácia v Česku je najhoršia v celej Európe. Za posledných 7 dní pripadalo na všetky testy vykonané u nás takmer 10% prípadov nákazy koronavírusom. V niektorých regiónoch je to však až 30-50 %. Reprodukčné číslo sa na Slovensku zvýšilo na 1,43. Priemer infikovaných na deň je 756 ľudí, pred týždňom to bolo 510.
Situácia v Bratislave sa zlepšila, Krajčí obyvateľom hlavného mesta poďakoval, že obmedzili socializáciu. Podľa odhadov môže už budúci týždeň pribúdať 1500 prípadov denne. Dramaticky môžu pribúdať aj nakazení pacienti v nemocniciach.
Počet hospitalizovaných stúpol zo 191 na 324 pacientov. Najviac pacientov majú nemocnice v Žilinskom, Trenčianskom a Košickom kraji. Zvýšil sa aj počet prípadov v najrizikovejšej skupine nad 65 rokov. V tejto vekovej skupine sa k 7. októbru evidovalo 879 nakazených. Najviac ich je naďalej v Prešovskom kraji.
Na tlačovej konferencii vystúpil patológ Michal Palkovič, riaditeľ sekcie súdneho lekárstva a patologickej anatómie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Informoval, že pitva potvrdila, že na koronavírus zomreli ďalší štyria ľudia. Všetci mali nad 60 rokov. Na Slovensku tak na koronavírus zomrelo už 61 ľudí.
Hlavný hygienik Ján Mikas povedal, že nevylučujú sprísnenie opatrení na Orave. Že by dali celý región do karantény, si však predstaviť nevie. Podľa Krajčího sú problémom rodinné stretnutia, kde sa ľudia cítia komfortne, nemajú rúška a strávia spolu dlhý čas. Mikas súhlasil s tým, že stretnutia 15-20 ľudí sú nebezpečné, ale nie je v kompetencii štátu voči rodinným stretnutiam zasiahnuť tak, ako keď obmedzili svadby a firemné akcie.