Tým pádom nie je priestor pre osmičky - zuby múdrosti - a deti sa rodia už bez zárodkov týchto stoličiek. Zato im pribudla cieva v predlaktí a menia sa aj kosti dolných končatín, v ktorých pribúdajú kĺbové spoje aj kosti. "Veľa ľudí si myslelo, že sa ľudia prestali vyvíjať. Ale náš výskum dokazuje, že sa stále vyvíjame, rýchlejšie než kedykoľvek predtým počas 250 rokov," tvrdí doktor Teghan Lucas z Flindersovej univerzity v Adelaide.
Počas vnútromaternicového vývoja sa vytvára v paži stredná tepna, ktorá zásobuje krvou vyvíjajúcu sa ruku. Po narodení, kedy sú plne vyvinuté tiež vretenné a lakťové tepny, stredová tepna zaniká. Tak tomu bolo u predchádzajúcich generácií. Ľudia narodení v posledných osemdesiatich rokoch ale majú v paži túto tepnu čoraz častejšie zachovanú. Čím mladší ročník, tým častejšie po narodení nezaniká. Dnes je tak zachovaná u každého tretieho žijúceho jedinca.
"Ak tento trend bude narastať, stredovú tepnu v paži budú mať všetci do roku 2100," tvrdí doktor Lucas. Cieva pritom môže slúžiť ako náhrada v iných častiach tela, pretože po jej vyňatí z paže je ruka plne zásobená tepnami lakťovou a vretennou. "Toto je dôkaz mikroevolúcie," dodáva spoluautor profesor Maciej Henneberg s tým, že ľuďom tiež pribudli kĺbové spoje v dolných končatinách a mnohí sa rodia s extra kostičkou v zadnej časti kolenného kĺbu tzv. sezamskou kosťou čiže fazuľkou (fabella).