Odmenou pre každého návštevníka je zážitok v podobe stretnutí so sochami symbolizujúcimi bájne bytosti, či malebné výhľady na región Gemer-Malohont z rozhľadne na Maginhrade. Po absolvovaní náučného chodníka, môžu návštevníci navštíviť viacero zaujímavých miest v okolí ako gotický kostol v Malých Teriakovciach, pamätnú izbu Jána Bottu v obci Nižný Skálnik, Vodný mlyn vo Veľkých Teriakovciach, či ochutnať regionálne špeciality na Salaši pod Maginhradom.
„Som rád, že sme podporili tento projekt, pretože okrem toho, že približuje atraktívnym spôsobom legendu o Maginhrade, prispieva práve svojím zaujímavým prevedením náučného chodníka k rastu záujmu o návštevu tohto krásneho kúta Banskobystrického kraja. V podpore takýchto projektov vidíme zmysel, pretože korešpondujú s naším cieľom - podporovať vidiecke a odľahlé oblasti nášho kraja,“ uviedol Ján Lunter, predseda BBSK. „Viac atraktívnych miest na Gemeri a Malohonte, znamená viac návštevníkov a tým viac tržieb pre miestnych podnikateľov a väčšiu šancu, že mladí ľudia odtiaľto nebudú húfne odchádzať,” zakončil Lunter.
Bottove diela hovoriace o Maginhrade: Báj Maginhradu a Povesť Maginhradu
V básni Povesť Maginhradu Botto opísal príbeh kňažnej Magy, ktorá dala pri obliehaní hradu z kopca spustiť veľký okrúhly peceň chleba, aby si nepriatelia mysleli, že obrancovia majú prebytok zásob. Pri neskoršom úteku použila koňa s naopak pribitými podkovami, čo malo zmiasť prípadných prenasledovateľov a presvedčiť ich, že kôň cválal opačným smerom. Druhé dielo, Báj Maginhradu, približuje starú legendu, podľa ktorej v kopci, spí vojsko rytierov v plnej zbroji. Tí majú prísť krajine na pomoc vo chvíli, keď jej bude najťažšie. Rytieri musia každý rok v deň Nanebovstúpenia Pána piť Kristovu krv z kalicha, ktorá sa v ňom vždy sama od seba doplní. Keď raz kalich zostane prázdny, bude to pre nich znamenie, že majú vytiahnuť do boja.