Podľa agentúry Reuters ktosi dobodal jedného muža do krku, agentúry AFP a DPA hovorí o sťatom mužovi. Útočníka policajti podľa AFP postrelili, podľa Reuters je mŕtvy.
Útok sa odohral na predmestí Conflans Saint-Honorine severozápadne od centra francúzskej metropoly. Podľa AFP, ktorá sa odvoláva na policajný zdroj, jeden muž napadol okolo 17:00 ďalšieho muža neďaleko jednej z miestnych škôl. Reuters uvádza, že jeden zo svedkov počul útočníka kričať Alláhu akbar (arabsky Boh je veľký).
Podľa denníka Le Parisien je obeťou útoku stredoškolský učiteľ a podozrivým otec jedného zo žiakov školy neďaleko miesta činu. List s odvolaním sa na svoj zdroj tvrdí, že učiteľ pred nedávnom žiakom prednášal o slobode slova a ukazoval im karikatúry proroka Mohameda.
Podľa serveru Franceinfo bol útočníkom 18-ročný muž. Na twitteri údajne zverejnil fotografiu z miesta činu. Stanica BMFTV uviedla, že sa narodil v Moskve. Do hľadáčika bezpečnostných zložiek sa podľa stanice predtým nedostal.
Podozrivý sa dal po čine na útek, policajti ho dostihli na susednom predmestí Éragny, kde ho postrelili. Podľa agentúry Reuters muž následkom zranení podľahol. Na miesto boli povolaní pyrotechnici, aby zistili, či pri sebe nemá muž výbušniny.
Polícia na twitteri vyzvala, aby sa ľudia vyhýbali triede Avenue Roger Salengro v eRange. Podrobnosti k prípadu oficiálne neoznámila. Prípadom sa však začala zaoberať parížska protiteroristická prokuratúra.
Minister vnútra Gérald Darmanin predčasne ukončil návštevu Maroka a vrátil sa do Paríža. Na twitteri uviedol, že na jeho popud začal prácu krízový štáb a že je v kontakte s prezidentom Emmanuelom Macronom aj premiérom Jeanom CASTEX. Macron dnes večer dorazil s ministrom školstva Jeanom-Michelom Blanquerem na miesto činu a čaká sa, že sa k útoku vyjadrí.
Blanquer už na twitteri označil čin za útok na francúzsku republiku. "Naša jednota a naša ráznosť sú jedinými odpoveďami tvárou v tvár ohavnosti islamského terorizmu," napísal na twitteri. Tiež predseda dolnej komory parlamentu Richard Ferrand označil vraždu učiteľa dejepisu za útok na "slobodu prejavu a hodnoty republiky". "Islamizmus proti nám vedie vojnu: Musíme ho vyhnať z našej krajiny silou," uviedla predsedníčka krajne pravicovej strany Národný združenie (RN) Marine Le Penová.
Ako teroristický čin vyšetruje francúzska polícia tiež septembrový útok na ulici, na ktorej kedysi sídlila redakcia satirického časopisu Charlie Hebdo. Muž z Pakistanu tam dobodal dvoch ľudí, ktorí si z práce vyšli na fajčiarsku pauzu. Na začiatku septembra týždenník Charlie Hebdo znovu uverejnil karikatúry proroka Mohameda, ktoré ako prvé v roku 2005 zverejnil dánsky denník Jyllands-Posten. Urobil tak pri príležitosti začiatku procesu sa 14 ľuďmi, ktorí sú obžalovaní z podielu na atentáte na redakciu časopisu v roku 2015. Atentátnici, bratia Kouachiovci, vtedy zabili 12 ľudí.
Po teroristickom útoku na redakciu Charlie Hebdo nasledovala vo Francúzsku série atentátov, pri ktorých zahynulo podľa AFP 258 ľudí.