Ďalších 28,3 percenta respondentov uviedlo, že sa asi na testovaní zúčastnia. Na testovaní sa určite nechce zúčastniť 9,9 percenta opýtaných. Testovať sa asi nepôjde dať 10,4 percenta respondentov. Ďalších sedem percent účastníkov prieskumu sa nevedelo vyjadriť, alebo nechcelo odpovedať.
Na výsledky prieskumu už reagoval aj premiér Igor Matovič: "Výborný výsledok po troch dňoch verejnej diskusie. GRATULUJEM, Slovensko. 72 % ku 20 %," napísal na sociálnej sieti.
Ľudí, ktorí neodpovedali jasné áno, sa v prieskume pýtali aj na obavy z testovania, ktoré im môžu brániť v účasti. Nákazy na mieste odberu sa bojí 37,7 percenta, 34,3 percenta sa obáva organizačného chaosu a dlhých radov. Ďalej 14,1 percenta respondentov sa obáva zrútenia ekonomiky, ak všetci ostanú v karanténe, 12,3 percenta opýtaných si myslí, že nakazení aj tak nebudú dodržiavať karanténu.
Približne rovnaké percento ľudí nemá žiadne obavy. Zhruba päť percent opýtaných nechce vedieť, či sú nakazení, keď nemajú príznaky. Nevedelo, či nechcelo odpovedať na tieto otázky 4,5 percenta respondentov, 3,8 percenta ľudí považuje testy za nepresné a nespoľahlivé a rovnaké percento opýtaných označilo odber za nepríjemný. Že to nemá zmysel, si myslí 3,6 percenta respondentov. Testovanie odmieta a nesúhlasí s ním 2,2 percenta opýtaných.