Až v utorok úrad uviedol, že 23. októbra pribudlo 1 870 novo potvrdených prípadov, čo bol tiež rekord. Predchádzajúca najvyššia hodnota pochádzala z konca júna, kedy počas jediného dňa pribudlo 1 698 infikovaných. Zároveň ale v utorok úrad dodal, že na jar boli nárasty pravdepodobne aj vyššie, ale v oficiálnych štatistikách sa to neprejavilo z dôvodu malého počtu vykonávaných testov.
Do švédskych štatistík v stredu pribudlo tiež deväť úmrtí. Dohromady tak v škandinávskej krajine s viac ako desiatimi miliónmi obyvateľov zomrelo už 5 927 infikovaných osôb. Počet úmrtí vzhľadom k veľkosti populácie je vo Švédsku niekoľkokrát väčšií ako v susedných severských krajinách, ale je nižší než v niektorých väčších európskych štátoch ako Španielsko alebo Británia.
Podľa údajov americkej Univerzity Johnsa Hopkinsa sa vo Švédsku zatiaľ nakazilo 117 913 osôb, čo je menej ako polovica oproti Česku, ktoré teraz, na rozdiel od jari, zažíva silnú druhú vlnu epidémie. Na Švédsko sa často upína pozornosť kvôli jeho voľnejšiemu prístupu k opatreniam proti šíreniu nákazy. Minulý týždeň úrady odkázali seniorom, že nie je potrebné, aby sa naďalej izolovali od ostatných ľudí. Vysvetlili to tým, že prípadov nákazy je menej ako na jar a že izolácia má nepriaznivý vplyv na duševné zdravie starších osôb. Od začiatku novembra sa naopak sprísnia podmienky pre prevádzku švédskych nočných klubov, po novom v nich bude môcť byť len 50 ľudí. Na športových a podobných podujatiach sa počet divákov bude môcť zvýšiť z terajších 50 na tri stovky. Musia však sedieť v bezpečnej vzdialenosti jeden od druhého.