Tieto korešpondenčné volebné lístky sú od zvyšku hlasov oddelené, čo už nariadila pensylvánska štátna tajomníčka Kathy Boockvarová, ktorá dohliada na priebeh volieb v spomínanom štáte.
Republikáni nepredložili žiadne dôkazy o tom, že okresy nedodržiavajú Boockvarovej príkazy, uviedli však, že "nie je jasné, či ich všetky okresné volebné komisie v povolebnom chaose dodržiavajú", informuje agentúra AP.
Najvyšší súd štátu Pensylvánia v septembri rozhodol, že hlasy odoslané do 3. novembra a doručené do 6. novembra budú platné. Republikáni rozhodnutie napadli na Najvyššom súde Spojených štátov, avšak neúspešne.
Volebných lístkov, ktoré pošta doručila v tomto spornom trojdňovom časovom úseku, je však tak málo, že výsledok volieb pravdepodobne neovplyvnia, uviedla vo štvrtok Boockvarová, ktorú cituje denník USA Today. Ako príklad uviedla, že niektoré veľké okresy evidujú len 500 takýchto hlasov.
Demokratický kandidát na prezidenta USA Joe Biden má v tomto štáte momentálne náskok o vyše 13.000 hlasov pred svojim protikandidátom, úradujúcim prezidentom Donaldom Trumpom. V prípade, že Biden získa 20 voliteľov tohto štátu, stane sa 46. prezidentom USA.
Šéf Bieleho domu Donald Trump od utorka slovne aj právne útočí na americký volebný proces. Najprv žiadal, aby štáty ako Wisconsin a Michigan prestali počítať hlasy, teraz však chce, aby boli spočítané všetky "legálne" hlasy a tie "nelegálne" zneplatnené. Opäť však svoje tvrdenia o volebných podvodoch ničím nepodložil, všíma si agentúra DPA. Prezident USA už mesiace bez akéhokoľvek dôkazu tvrdí, že hlasovanie poštou môže vytvoriť priestor pre volebné podvody.