Ako informuje polícia na Facebooku, na sociálnych sieťach sa následne začali objavovať jeho fotografie a videá, ktoré majú byť dôkazom “policajnej brutality”. Sú však pri nich zavádzajúce informácie.
,,Informácie o tom, že mladík bol náhodným okoloidúcim a zhromaždenia sa nezúčastňoval, chcel si urobiť iba selfie, nie sú pravdivé. Policajný zbor disponuje fotografiami a video materiálmi, ktoré dokazujú, že mladík bol aktívnym účastníkom zhromaždenia," reagujú muži zákona.
,,Nielen Policajný zbor včas, verejne a opakovane varoval účastníkov plánovaného zhromaždenia. Keďže polícia disponovala informáciami o pripravovanej účasti agresívnych skupín a jednotlivcov, existoval reálny predpoklad, že ich útočné sklony voči prítomným policajtom sa budú opakovať. Každý účastník utorňajšieho zhromaždenia si tak musel uvedomiť, že kvôli agresivite skupín a jednotlivcov bude hroziť riziko aj slušným občanom. Bolo preto na každého zvážení a zodpovednosti, či na zhromaždenie príde a ak áno, či sa bude zdržiavať pri týchto skupinách alebo bude v bezpečnej vzdialenosti," odkazuje Policajný zbor.
Odmieta napádanie demonštrantov. ,,Policajný zbor nikdy nie je proaktívny v súvislosti so zásahmi voči účastníkom akéhokoľvek zhromaždenia - pokiaľ nedochádza k narušovaniu verejného poriadku a k ohrozovania života, zdravia a majetku. Dôkazom tohto tvrdenia je viacero verejných zhromaždení za posledné roky, ktoré boli nekonfliktné a bez agresívnych prejavov účastníkov." Z demonštrácií odišli so zraneniami aj policajti.
,,V utorok došlo k zraneniu jedného policajta a k útokom zo strany agresívnych skupín, ktoré prišli na miesto zhromaždenia s jediným cieľom - vyvolať nepokoje," informuje polícia. Prípad zraneného mladíka prešetrí. ,,Keďže Policajný zbor si ctí zákony a Trestný poriadok, riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave inicioval kontrolu vo veci zranenia mladíka s cieľom jasného vysvetlenia o spôsobe a dôvodnosti reakcie prítomných policajtov voči agresívnemu davu," znie stanovisko.