Davy, ktoré viedol premiér Andrej Plenkovič, a v záujme snáh o posilnenie zmierenia a nápravy stále napätých vzťahov medzi balkánskymi národmi medzi nimi nechýbali ani srbskí politici, sa zišli napriek rastúcemu počtu nových prípadov nákazy koronavírusom. Mnohí účastníci pochodu vo Vukovare pritom napriek odporúčaniam epidemiológov nemali ani rúška a nedodržiavali sociálne rozostupy.
Vo vojne, ktorá vypukla, keď Chorvátsko vyhlásilo nezávislosť od Juhoslávie, zomrelo viac ako 10-tisíc ľudí. Prihraničné mesto Vukovar úplne zničilo takmer tri mesiace trvajúce bombardovanie juhoslovanskej armády a v novembri 1991 padlo do rúk srbskej armády. Stovky vukovarských bojovníkov a civilistov následne zajali alebo zabili a tisícky obyvateľov inej ako srbskej národnosti vyhnali z mesta.
Podpredseda chorvátskej vlády Borislav Miloševič zo strany srbskej menšiny v Chorvátsku sa vyjadril, že dialóg a zmierenie sú kľúčové pre budúcnosť a mladú generáciu. Vyzval tiež na nájdenie všetkých, ktorí sú po vojne ešte nezvestní, čo zostáva chúlostivou témou srbsko-chorvátskych povojnových vzťahov.