Ako pre TASR v tejto súvislosti uviedol primátor Milan Kolesár, príprava naň bola aj vďaka skúsenostiam jednoduchšia. "Mali sme len jednu poradu, predtým sme ich mali tri. Už vieme, ako testovanie prebieha, takže si vieme nastaviť veci na naše podmienky, čo sa týka priestorov a administratívy. Musím povedať, že i armáda, asi preto, že toho má menej, komunikuje trochu operatívnejšie a dostávame presnejšie informácie," poznamenal primátor.
Rovnako ako počas predchádzajúceho kola, aj tentoraz budú v meste otvorené dve odberné miesta, situované v budove Mestského múzea a v Mestskom dome kultúry. "Ja som navrhoval iba jedno, keďže sa mi javí, že záujem bude oveľa nižší. Pretože certifikáty, alebo akým spôsobom vlastne budeme výsledky oznamovať, nebudú slúžiť k ničomu," konštatoval Kolesár, podľa ktorého práve tento aspekt zatiaľ nie je pre samosprávu jasný. "Médiá hovoria niečo iné, ako nás informovala armáda. Takže zrejme to budeme definitívne vedieť až zajtra," avizoval.
Mesto Jelšava podľa neho zvládne aj prípadné ďalšie kolá testovania. "K tomu, aké dáta z toho získa štát, sa musia vyjadriť odborníci. Na začiatku som bol presvedčený, že je to jediná účinná zbraň, ale sú spochybňované niektoré veci aj z vedeckých kruhov," zakončil primátor.
Podľa údajov Ministerstva obrany SR v Jelšave počas testovania na prelome októbra a novembra vykonali dokopy 1472 testov. Z nich bolo 16 pozitívnych, čo znamená podiel 1,09 percenta.