Čo sľubuje: „Prokuratúra by mohla prejsť pod exekutívu, konkrétne pod ministerstvo spravodlivosti. Dôvodom je jej chýbajúca kontrola. Vyžaduje si to vyššiu politickú kultúru, aby sa toto postavenie nezneužívalo.“
Na čo musel odpovedať:
Aké vzťahy mal so špeciálnym prokurátorom Kováčikom? To, čoho sa dopustil, sa vraj nemalo nikdy stať a v minulosti čelil účelovému disciplinárnemu návrhu. Hrivnák povedal, že s Kováčikom sedeli viacerí prokurátori. „Vzbudzuje to podozrenie. Celé to pokazil on. On nebol vodca taký, ako má byť. Za ním sa nedalo ísť a spýtať sa - mám taký a taký problém, nevedel by si mi poradiť?“ povedal. Prokurátori, ktorým sa nepáčilo, čo sa deje, boli podľa neho zdržanliví a nechceli na seba pútať pozornosť.
Prečo roky mlčal? Na prejavenie kritiky je podľa neho potrebná príležitosť. „Nežil som na prokuratúre len preto, aby som niekoho kritizoval. Ako prokurátor som mal množstvo práce, musel som hľadieť na to, aby som ju dokonale zvládal,“ povedal s tým, že za „odmenu“ dostal ťažké ekonomické kauzy s cieľom vyštvať ho z prokuratúry. „Keď sú zomknutí špeciálny a generálny prokurátor, tak s vami zatočia tak, že sa ani nestihnete diviť.“
Zaznamenal zmenu pri Trnkovi a Čižnárovi? Veľkú zmenu vraj nie. „Nesúhlasím s jednoznačným tvrdením, že celá prokuratúra bola v kolapse, pretože tie problémy sa týkajú vrcholných predstaviteľov prokuratúry. Tí radoví prokurátori po okresoch a krajoch si svoju robotu plnili.“
Je možné zrušiť ĽSNS, ak právoplatne odsúdia Kotlebu? Neodpovedal priamo. „Zamyslime sa, čo vytvorilo podhubie na vznik tejto strany. Snažme sa spravovať veci verejné tak, aby toto podhubie neexistovalo. Nie je to výčitka, ale téma na zamyslenie,“ vysvetlil svoj postoj.