Čo sľubuje: „Pre napĺňanie poslania prokuratúry je nevyhnutný jej rýchly a nekompromisný reštart. Treba dať šancu novým ľuďom a ak tí verejnosť nepresvedčia, následne sa treba zaoberať zmenou systému prokuratúry.“
Na čo musel odpovedať:
Čo s Mikulášom Černákom, ak požiada o prepustenie z basy? Remeta hovoril, že si netrúfa odpovedať a potrebovali by spraviť znalecké skúmanie. „Prokurátor bude mať veľmi ťažkú úlohu, aby mohol navrhovať vyhovieť tejto žiadosti. Táto vec sa vymyká bežným štandardom.“
Prečo sa nepridal k výzve na odstúpenie Kováčika v roku 2019? Remeta hovorí, že nepochopil postoj Jozefa Sedláka, ktorý výzvu formuloval. „Väčšina to pochopila ako parte alebo odchod z prokuratúry. Na našu otázku, o čo išlo, sa vyjadril, že išlo o súkromnú iniciatívu a že si za tým stojí a že by to urobil opäť.“ Forma jeho vyhlásenia vraj vzbudila rozpaky. „Keď teraz vieme, čoho sa dopustil špeciálny prokurátor, tak zrejme vedel pán Sedlák viac ako my všetci. V tom čase tie dôkazy k tomu neboli,“ dodal Remeta.
Všimol si konanie Trnku na prokuratúre? „Ja osobne som žiadnu nezákonnosť nebadal, okrem špecifikácií, ktoré sa týkali jeho zovňajšku,“ odpovedal s tým, že informácie o Trnkovi mali riešiť osoby, ktoré mu boli nadriadené. Rozdiel medzi Trnkom a Čižnárom bol podľa neho v tom, že Čižnár nekomunikoval s podriadenými, no aspoň prispel k zrýchleniu konania v trestných veciach.
Ako preskúmať majetkové pomery človeka, ktorý sa odvoláva na peniaze svojich blízkych? Otázka zaznela od Juraja Šeligu, ktorý narážal na čakateľku na prokuratúre Katarínu Szalayovú. Tá má drahé auto, ktoré podľa jej slov dostala od mamy. Remeta hovorí, že „ak sú majetkové pomery v rozpore s platovými pomermi, je možné, aby generálny prokurátor vyžiadal stanovisko od prokurátora alebo čakateľa“.