Rozhodol o tom v pondelok senát Najvyššieho súdu (NS) SR na svojom neverejnom zasadnutí. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Súd tak zamietol sťažnosť obvineného, ktorého spolu s ďalšími bývalými vysokými policajnými funkcionármi zobral 8. novembra do väzby Špecializovaný trestný súd v Pezinku.
„Senát zároveň zamietol sťažnosť prokurátora, ktorou žiadal rozšíriť u obvinených Tibora Gašpara a Róberta Krajmera dôvody väzby aj o väzbu útekovú,” dodala Važanová.
"Nemám vedomosť o tom, že NS SR dnes rozhodoval, dokonca ani že sťažnosti sú už na NS SR. Len pred pár dňami som obdržal rozhodnutie ŠTS. Svoju sťažnosť na NS SR som nestihol písomne zdôvodniť," uviedol pre TASR obhajca Róberta Krajmera a aj obvineného bývalého šéfa finančnej spravodajskej jednotky NAKA Mariána Zetochu Ľubomír Hlbočan. Podľa jeho slov výsledok NS SR bol vopred jasný a bola "to hra na jednu bránku". S ďalšími obhajcami obvinených a väzobne stíhaných, advokátmi Marekom Parom a Miroslavom Zobokom, sa TASR nepodarilo spojiť.
Na základe rozhodnutia ŠTS z nedele 8. novembra sú väzobne stíhanými bývalý prezident policajného zboru Tibor Gašpar, bývalý šéf NAKA Peter Hraško, bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer, bývalý policajt Milan Mihálik, bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby (SIS) Marián Zetocha a tiež úradník Martin Fleischer. Dôvodom rozhodnutia o väzobnom stíhaní bola pri väčšine z nich obava z ovplyvňovania svedkov, prípadne pokračovania v trestnej činnosti.
Polícia v rámci akcie Očistec ešte vo štvrtok 5. novembra zadržala viaceré osoby, vrátane bývalých vysokých policajných funkcionárov. Obvinení sú napríklad pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z korupčných trestných činov a z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.