K okrúhlemu jubileu jej podľa anglických zvykov zablahoželala aj samotná kráľovná Alžbeta II. (94). Ani koronavírus ju nedokázal položiť na lopatky. Hoci ju v máji pripútal na lôžko, Joy porazila aj ten. Vojnová veteránka má totiž oveľa tuhší korienok, než sa na prvý pohľad zdá.
V čase druhej svetovej vojny pôsobila v ženskom pomocnom zbore britského Kráľovského letectva. Po vojne ju poslali do Düsseldorfu. Bola totiž z nemeckej židovskej rodiny a mohla využiť jazykové znalosti. V Nemecku jej pridelili miestneho šoféra, ktorý s ňou zámerne havaroval. Prežila, no ostala jej jazva na tvári. Vyšetrovanie ukázalo, že šofér bol nacista a chcel ju takto zabiť.
Po návrate sa zamestnala v leteckej spoločnosti BOAC ako jedna z prvých letušiek. Pri jednom z letov ich stroj havaroval v púšti v Líbyi. Jeden z cestujúcich zahynul, no Joy spolu s ďalšími zachránili beduíni. Do tretice porazila smrť v 70. rokoch, keď prekonala rakovinu prsníka. Vo veku 99 rokov ochorela na COVID-19, no prekonala aj ten. Teraz dostala k 100. narodeninám pohľadnicu od anglickej kráľovnej.