Rozhodnutie otvoriť podniky nepovažujú za správne, zároveň však majú urgentný odkaz pre vládu. Do platformy patria napríklad Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska, Slovenský zväz kuchárov a cukrárov, Potravinárska komora Slovenska či Pomoc pre gastro.
„Je podľa nás nevyhnutné, aby vláda začala komunikovať s predstaviteľmi gastro sektora a aby konečne dala sľúbený plán, ako má gastro prežiť zimu. Situácia v sektore gastro služieb je každým dňom kritickejšia. Mnohé prevádzky sú v zúfalej situácii, ktorú nevedia bez pomoci štátu riešiť. Preto potrebujú okamžitú pomoc s likviditou, aby mohli udržať zamestnanosť a vyhnúť sa bankrotu," informovala za platformu Katarína Remiaš.
,,Pravidlá pre sektor gastro služieb sú likvidačné a neúmerné oproti ostatným znovuotvoreným odvetviam. Prijaté opatrenia a výrazné obmedzenia, ktorým čelia od začiatku pandémie až doteraz, majú výrazne horší dopad, ako na priemysel či obchod. Sektor gastro služieb čelí už existenčným problémom," vyjadrila sa platforma.
Porušovanie opatrení však neuznávajú. ,,I napriek napätej situácii podnikatelia a dodávatelia v gastre združení v platforme #StáleMámeChuť nesúhlasia s porušovaní platných pandemických opatrení počas núdzového stavu. Riešenie vidíme v bezprostrednom dialógu s predsedom vlády a ministerstvami dopravy a výstavby, hospodárstva, zdravotníctva a financií, aby sme spoločne našli účinné riešenia pomoci pre gastro," znie ich posolstvo.
Do plaformy #stálemámechuť patria Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska, Asociácia malých a stredných podnikov a živnostníkov, Asociácia malých nezávislých pivovarov Slovenska, Asociácia výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd, iniciatíva Zachráňme gastro!, Pomáhame si - gastro v korone, Pomoc pre gastro, Potravinárska komora Slovenska, Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora, Slovenské združenie výrobcov piva a sladu, Slovenský zväz kuchárov a cukrárov, Slovenský zväz spracovateľov mäsa a Zväz vinohradníkov a vinárov Slovenska.