08.12.2020 23:05 | Šport | Futbal
FotoVideo

Demontáž Barcelony režíroval Ronaldo, United v Lige majstrov končí

Futbalisti Lipska a Paríža St. Germain sa stali ďalšími osemfinalistami Ligy majstrov 2020/2021.

5
Lipsko v záverečnom vystúpení v H-skupine v priamom súboji o postup zdolalo Manchester United 3:2. Duel medzi Parížom a Basaksehirom Istanbul v 15. minúte za stavu 0:0 prerušili, v prípade rovnosti bodov s United by však v prospech PSG rozhodlo lepšie skóre zo vzájomných zápasov.

Lipsko potrebovalo nad Manchestrom United zvíťaziť a lepší štart si ani nemohlo želať. V druhej minúte sa v šestnástke dostal k lopte Angelino a strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal Davida de Geu. V 13. minúte zvýšil náskok bundesligistu Amadou Haidara, ktorý zužitkoval center Angelina. Po zmene strán pridal tretí gól Justin Kluivert. V záverečnej desaťminútovke hostia vďaka Brunovi Fernandesovi a Harrymu Maguireovi znížili na 2:3, vyrovnať sa im však už nepodarilo. "Červení diabli" sa tak predstavia iba v šestnásťfinále Európskej ligy UEFA.

Druhý zápas skupiny medzi Parížom St. Germain a Istanbulom Basaksehir po štvrťhodine za stavu 0:0 prerušili. Hostia opustili hraciu plochu, spravili tak na protest proti rasistickej urážke zo strany štvrtého rozhodcu Sebastiana Coltescua z Rumunska. Situáciu vyhrotila červená karta pre asistenta hosťujúceho trénera Pierrea Weba. Bývalý kamerunský reprezentant sa zapojil do strkanice za postrannou čiarou. Coltescu údajne použil na adresu Weba v rumunčine výraz "negru". Približne po desiatich minútach, keď sa nehralo, turecký tím zamieril do útrob štadióna. Slovenský obranca Martin Škrtel nefiguroval na súpiske Basaksehiru.

Cristiano Ronaldo prispel dvomi gólmi k víťazstvu Juventusu Turín na pôde FC Barcelona 3:0, znamenajúcemu prvenstvo v G-skupine.

Portugalčan zatienil kanoniera Barcelony Lionela Meesiho, ktorý sa rovnako ako v ligovom dueli na ihrisku Cadizu (1:2) nepresadil. Ronaldo v 13. minúte z pokutového kopu otvoril skóre. O sedem minút neskôr po akcii Juana Cuadrada poistil náskok Juventusu Weston McKennie. V 52. minúte Ronaldo premenil ďalší pokutový kop, nariadený za ruku Clementa Lengleta v šestnástke.

G-skupina

Dynamo Kyjev - Ferencváros Budapešť 1:0 (0:0)

RB Lipsko - Manchester United 3:2 (2:0)

Góly: 2. Angelino, 13. Haidara, 63. Kluivert - 80. Fernandes (z 11 m), 83. Maguire

Rozhodoval: Antonio Mateu Lahoz (Šp.)