Z huňatých klbiek v liptovskej zoo sú po 5 rokoch riadne šelmy: Aslan skončil pod papučou!
15. 12. 2020, 7:45 (aktualizované: 30. 4. 2021, 15:47)

Zdroj: fab
Milovali ich vtedy, milujú ich aj dnes! Malé levíčatá Aslan a Kiara z Kontaktnej zoo v Liptovskom Mikuláši sa pred vyše 5 rokmi stali doslova z večera do rána najsledovanejšími zvieratami na Slovensku a písali o nich i zahraničné médiá. Vtedy dvojmesačné krásne zvieratká lákali na Liptov davy ľudí. Ako sa im vodí teraz?
Zdroj: fab
Zdroj: fab
Zdroj: fab
Galéria k článku
Huňaté levíčatá z Liptova si v lete 2015 zamilovala celá krajina. Ich bozky ošetrovateľke sa objavili aj v britskom médiu The Telegraph, ktorý snímku zaradil medzi fotografie dňa. Dnes sú z nich dospelé šelmy v najlepšom veku. „Keď boli malé levíčatá, každý sa s nimi chcel fotiť, pohladkať si ich. Jednoznačne boli hviezdy,“ hovorí Jaroslav Kompiš z kontaktnej zoo.
Podľa jeho slov je levia dvojica dnes mimoriadne spokojná a darí sa jej. A kto je tu vodcom? „Pod palcom to má, samozrejme, Kiara ako každá žena. Je to doslova panička. Je dominantná a vie si urobiť v domácnosti poriadok. Pociťuje to aj Elza, ktorá žije s nimi v jednej domácnosti. Aslan je pohodový, jednoducho lev,“ smeje sa opatrovateľka Nika. Za ten čas aj riadne podrástli a pribrali - Kiara dnes váži približne 120 kíl, Aslan až 220 kíl.
Anketa
Navštívili ste už liptovskú zoo?
- Áno40%
- Nie59%
Hlasovanie bolo ukončené
Autor: kil, Nový Čas